אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פסגות ישתתף ברבע מיליארד שקל במימון קרן של בלקסטון צילום: גיא חמוי

בלעדי לכלכליסט

פסגות ישתתף ברבע מיליארד שקל במימון קרן של בלקסטון

קרן הריט של בלקסטון, שרוכשת נכסים להשכרה לחברות ביומד ופארמה, גייסה 1.1 מיליארד דולר. פסגות ישקיע בעסקה מכספם של חוסכי הגמל

29.09.2016, 07:58 | רחלי בינדמן

בית ההשקעות פסגות ישתתף באמצעות כספי החוסכים בקופות הגמל שלו בעסקת מימון עבור קרן ריט של קבוצת ההשקעות בלקסטון, כך נודע ל"כלכליסט". פסגות, בניהולו של ברק סורני, הוא הגוף הישראלי היחיד לצד שמונה גופים מוסדיים ובנקים אמריקאיים בקונסורציום שיעמיד לבלקסטון מימון בהיקף כולל של 1.1 מיליארד דולר, וחלקו יעמוד על 60 מיליון דולר (רבע מיליארד שקל).

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בעסקת מימון לא שגרתית. קרן הריט, שמתמחה ברכישת נכסים עבור חברות ביומד ופארמה אשר כוללים חללים גדולים, מעבדות ועוד, רכשה נכסים בהיקף של 9 מיליארד דולר. הקרן הוציאה לחברה־בת ייעודית 16 נכסים שנחשבים לאיכותיים ביותר בין אלה שנרכשו, ועבורם קיבלה מימון בהיקף של 1.1 מיליארד דולר מאותו קונסורציום. הגופים המלווים, שסווגו כבעלי חוב בכיר, קיבלו בטוחה בדמות משכנתא מדרגה ראשונה על הנכסים. הגם שמדובר בלווים שנחשבים לחזקים, חברות ביומד עלולות להיקלע לקשיים תזרימיים במצב של כישלון בניסויים שהן מבצעות וקושי בגיוס מימון חדש, וזהו אלמנט הסיכון בהשקעה.

ה־NOI מהנכסים שבגינם הוענקה ההלוואה עומד על 90 מיליון דולר בשנה. היקף המימון שיעמיד הקונסורציום יהיה ביחס LTV של 62%. ההלוואה ניתנה במח"מ קצר של שנתיים עם אופציה לשנתיים נוספות, בריבית משתנה של הליבור בתוספת 2.6%. מי שביצע את החיתום, הקנה לעסקה דירוג השקעה והוביל את העסקה היה סיטיבנק. עורכי הדין שליוו את העסקה לצד פסגות היו נטלי ג'ייקובס ובן קנטור ממשרד הרצוג פוקס נאמן.

איכות הנכסים באה לידי ביטוי בשוכריהם הנחשבים לחזקים יותר, בתקופת השכירות בהם ובמיקומם ליד מרכזי מחקר גדולים בעולם כמו בערים קיימברידג' (מסצ'וסטס) ובוסטון. לפי סקירת חברות ייעוץ לנדל"ן, קיימברידג' נחשבת לשוק הנדל"ן לביומד הטוב בעולם, ובה נמצאות שתיים מהאוניברסיטאות המובילות בעולם — הארוורד והמכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס. בעיר בוסטון קיים קומפלקס בתי החולים הנחשב מהטובים בעולם.

בוסטון, צילום: cc by sea turtle בוסטון | צילום: cc by sea turtle בוסטון, צילום: cc by sea turtle

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות