אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בלקברי מפסיקה לייצר סמארטפונים

היצרנית הקנדית הכריזה שלא תעצב ותייצר מכשירי מובייל בעצמה, אלא תתמקד בתחום התוכנה וכבר חתמה על הסכם ייצור עם יצרנית אינדונזית

28.09.2016, 19:43 | הגר רבט

החברה הקנדית הכריזה היום (ד') כי היא מפסיקה לעצב ולבנות מכשירים בעצמה, וכי היא תיעזר בחברות אחרות שיבנו עבורה את החומרה ותתמקד בתוכנה. ההכרזה מגיעה על רקע דו"חות רבעוניים עגומים שחשפו הפסדים של 372 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

"החברה מתכננת להפסיק את כל פיתוח החומרה ולהוציא את כל הפעלות הזו לשותפות", אמר המנכ"ל ג'ון צ'ן. "זה יאפשר לנו להוריד את השקעת ההון העצמי ולהעלות את ההחזרים על הון מושקע".

בלקברי DTEK50. מכשיר של אלקטל בלקברי DTEK50. מכשיר של אלקטל בלקברי DTEK50. מכשיר של אלקטל

ההכרזה של בקלברי לא מפתיעה. ג'ון צ'ן, שהתמנה למנכ"ל ב-2013, דחף למהלך כזה כבר תקופה ארוכה ואמר מוקדם יותר השנה שאם חטיבת החומרה לא תייצר רווחים עד ספטמבר הוא יסגור אותה. בלקברי כבר הודיעה שחתמה על הסכם עם יצרנית אינדונזית שתייצר עבורה מכשירים, ולמעשה, גם המכשיר האחרון שהשיקה, DTEK50, נשען ברובו על חומרה של אלקטל והיה דומה מאוד למוצר של החברה הצרפתית.

הדגש של בלקברי בשנים האחרונות הוא אומנם על תוכנה, אבל חטיבת הסלולר שלה עדיין אחראית לחלק ניכר מההכנסות – 30% ברבעון האחרון – והחברה עדיין לא יכולה לוותר עליה לחלוטין, אם כי סביר להניח שזה הכיוון שצ'ן מושך אליו. "הכפלנו את ההכנסות שלנו מתוכנה כל שנה והצגנו את הרווח הגולמי הגבוה בתולדות החברה", אמר אתמול צ'ן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות