אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתקשים לנצל קשרים אישיים? יש דרך פחות מביכה להשיג קידום צילום: שאטורסטוק

מתקשים לנצל קשרים אישיים? יש דרך פחות מביכה להשיג קידום

נטוורקינג היא אחת הדרכים החשובות למצוא עבודה או להחליף תפקיד, אבל לא כולם מרגישים בה בנוח. מסתבר שלא מוכרחים להיות אשפי הקשרים האישיים כדי להתקדם. הנה שיטה חלופית

08.10.2016, 22:44 | שירות כלכליסט

כששולחים מייל בבקשה לעזרה או ייעוץ קריירה, בדרך כלל נדרשות שעות של מחיקה ושכתוב והתלבטות מייגעת לגבי כל מילה, או אם לשלוח את המייל בכלל.

העובדה היא שנטוורקינג הוא דבר מביך. אף אחד לא אוהב להרגיש שהוא מכביד ומנסה לקחת מזמנו וממשאביו של האחר.

ואולם אם אתם שוקלים לעשות מהלך בקריירה שלכם, אם אתם בסטטוס של מחפשי עבודה או שלא – בין אם מדובר בקבלת תפקיד חדש במקום העבודה הנוכחי שלכם או שינוי מקום עבודה, ואולי פתיחת עסק משלכם – הרי שתזדקקו לעזרה מאנשים שכבר הצליחו לכבוש את מה שאתם שואפים להשיג.

קראו עוד בכלכליסט

יועצת הקריירה ג'ני בלייק, מציעה רעיונות חדשים לתחליפים פחות מעיקים מנטוורקינג.

בין השאר, ממליצה בלייק לביזנס אינסיידר על טכניקה של התגייסות, שבה ניתן לפנות למישהו שאתם מעריצים בתחום שבו אתם מעוניינים להשתלב, ולהציע עזרה בביצוע מטלות שהם לא מצליחים לבצע עקב עומס.

בלייק אמרה שהיא נעזרה בשיטה זו כאשר החלה לפתח את קריירת הסדנאות שלה, לאחר שפרסמה את ספרה הראשון "החיים אחרי הקולג'" ופרשה מגוגל.

ג ג'ני בלייק. "לצבור כמה שיותר כישורים וניסיון" | צילום: cnbc.com ג

למשל, בלייק מספרת: "אמרתי למרצים אחרים בנישה שלי שאני אוהבת לעבוד עם ארגונים ולהרצות בכנסים, ושאין לי בעיה לעשות נסיעות לשם כך. כמה דוברים שמחו להפנות אותי להצעות עבודה שבהן הם לא היו מעוניינים או שלא היו מסוגלים לבצע בשל מחסור בזמן".

בלייק מסבירה כיצד כל אחד יכול להשתמש בשיטה זו: "אם אתם מוצאים מישהו שכבר מקדים אתכם בכמה צעדים בתחום העיסוק שלכם, יידעו אותו שאתם מאוד מעוניינים בתחום עיסוקם. אתם יכולים לומר להם: 'אם יש לכם עומס בעבודה, אני אשמח לעזור לכם'".

לשיטה זו סייג קטן: עליכם להיות נכונים לבצע את המטלות הללו בצורה מעולה. "בהנחה שכבר יש לכם כישורים וניסיון בתחום ואתם מוכנים לעזור להם עם עומס העבודה שלהם", מדגישה בלייק.

במקרה הגרוע ביותר, הצעתכם הנדיבה תידחה, ואז פשוט תהיו באותו המקום שבו הייתם קודם.

יש לציין ששיטה זו מחייבת יותר מאמץ ונכונות רבים יותר מאשר פשוט להזמין אדם מצליח לקפה ולכתוב להם אחר כך מכתב תודה על שהקדישו לכם מזמנם. אולם גלום בה פוטנציאל רב יותר מפגישה כזו, כי היא מעניקה לכם דריסת רגל לתחום ומאפשרת לכם לצבור ניסיון מעשי. ככלות הכל, אם אתם באמת רציניים לגבי השינוי שברצונכם לעשות בקריירה, עליכם לצבור כמה שיותר ניסיון וכישורים בתחום.

בסופו של דבר, שיטה זו חוסכת מכם את התחושה הבלתי נעימה בעליל של כתיבת דוא"ל בנוסח "פנוי לקפה?", משום שבשורה התחתונה – אתם עוזרים לאותו אדם.

לבסוף, בלייק מדגישה שללא תלות בשיטה שתבחרו, השאיפה צריכה להיות "למצוא דרכים כדי להעניק לעצמכם ערך מוסף".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות