אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד צרות לטראמפ: קרן הצדקה שלו חשודה בהפרת חוק צילום: איי פי

עוד צרות לטראמפ: קרן הצדקה שלו חשודה בהפרת חוק

התובע בניו יורק הורה להפסיק את גיוס התרומות של הקרן בשל חשד שלא ביצעה את הרישום הדרוש במדינה; לדבריו, המשך פעילותה תהיה בבחינת "הונאה מתמשכת"

03.10.2016, 20:35 | שירות כלכליסט

עוד צרות לדונלד טראמפ: לאחר שבסוף השבוע דווח כי ייתכן שנמנע מתשלום מסים במשך 18 שנים, מדווח היום (ב') ה"וושינגטון פוסט" כי התובע הכללי בניו יורק הודיע למועמד הריפובליקני לנשיאות ארה"ב כי קרן הצדקה שלו מפרה את החוק והורה לה להפסיק לגייס תרומות באופן מיידי. הסיבה: חשד שהיא מגייסת כסף מבלי שביצעה את הרישום הדרוש במדינת ניו יורק.

קראו עוד בכלכליסט

התובע ג'יימס שיהאן שלח לטראמפ "הודעת הפרה" עוד ביום שישי. יום לפני כן דיווח העיתון על בעיית הרישום בניו יורק. לפי רישומי המס, הקרן של טראמפ מתקיימת אך ורק מתרומות של גורמים אחרים משנת 2008, אז העניק המועמד את התרומה האישית האחרונה שלו. השנה ביקשה הקרן את היקף התרומות הגדול ביותר אי פעם, וזאת באמצעות הקמת אתר להעברת התרומות לקבוצות של גמלאים.

 , צילום: איי פי צילום: איי פי  , צילום: איי פי

עם זאת, הקרן מעולם לא נרשמה בהתאם לסעיף 7A בניו יורק כפי הנדרש במקרה שבו היא מבקשת לגייס יותר מ-25 אלף דולר בשנה מהציבור. לפיכך הקרן, שטראמפ עדיין משמש כנשיאה, נדרשת להפסיק בגיוס תרומות או להיות מעורבת בכל פעילות של גיוס כסף.

לקרן אין עובדים בתשלום, והנהלתה מורכבת מטראמפ עצמו, שלושה מילידיו ואחד מעובדי החברות שלו. לפי הודעתה לרשות המסים בארה"ב, חמישתם עובדים שעה בשבוע. התביעה בניו יורק דורשת עתה מקרן טראמפ לספק למדינה תוך 15 ימים את המסמכים הדרושים שיאפשרו לה להמשיך בפעילות. בנוסף היא נדרשת לספק את כל הדו"חות החשבוניים שאותן היתה צריכה להגיש בשנים האחרונות, שבהן גייסה כסף ללא רשות. לדבריו שיהאן, אם תמשיך הקרן בגיוס הכסף הדבר ייחשב בבחינת "הונאה מתמשכת של תושבי ניו יורק"

ממטה טראמפ לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
טראמפ סגנו והצוות שלהם מנסים לכסח כל הזמן
טראמפ סגנו והצוות שלהם מנסים לכסח כל הזמן את הקרנות של הזוג קלינטון שתורמות עשרות מיליונים לצרכי ציבור שונים , דברים בדוקים וגלויים  , בעוד שהנוכל טראמפ לא רק שלא שילם סנט אחד למס ההכנסה משך 18 שנה , הוא גם ניסה להסתיר את העובדה הזאת מהבוחרים , ועכשיו התברר גם שקרן התרומות שלו פועלת בניגוד לחוק , ללא רישומים ודוחות מתחייבים , בשביל להסתיר הכנסות . כנראה לשימוש פרטי של טראמפ עצמו . צריך להיות דפוק בראש לגמרי בשביל להאמין למילה אחת שלו או להצביע עבורו בבחירות . כולם תקווה שרוב האמריקאים ביניהם הרבה רפובליקאים מתפכחים עכשיו מהנוכל הזה טראמפ שמהלך שנים על שביל צר מאוד שהוא על גבול הפלילי !  המקרה של טראמפ מזכיר את "תעלת בלאומילך "של אפרים קישון !
ChefHat  |  05.10.16
8.
גם אם היה דובר אמת ובפירוש זה לא
גם אם היה דובר אמת ובפירוש זה לא המצב , את מי בעצם מייצגים טראמפ וסגנו ? את שכבת האוכלוסיה השמרנית ביותר בארצות הברית מחגורת הנצרות שמתנגדת בקיצוניות לחופש האשה על גופה להפלות , לחופש של זהות מינית לבני האדם , רוצה להכניס את הדת הנוצרית לבתי הספר והמכללות (מה יעשו היהודים ?) , תומכת בקיצונים בדרום הכבד שרוצים עדיין לפרוש מארצות הברית ובוודאי לא לשלם מיסים בכלל ,חלק מהם הם ה KKK , בקיצור , להחזיר את אמריקה מאה שנה אחורנית ולבטל את כל ההשגים של החברה הדמוקרטית הנאורה . מכאן גם הגזענות והיחס השלילי להיספנים .
ChefHat  |  05.10.16
לכל התגובות