אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פימי תשקיע 100 מיליון שקל בחברת דלק סן של סנו צילום: צביקה טישלר

פימי תשקיע 100 מיליון שקל בחברת דלק סן של סנו

תמורת ההשקעה תקבל פימי את השליטה בחברת מיחזור הפסולת התעשייתית. בתחילת 2015 סנו רכשה 50% מדלק סן מידי קבוצת דלק תמורת 12 מיליון שקל

05.10.2016, 10:31 | גולן חזני

קרן פימי משקיעה 100 מיליון שקל בחברת דלק סן. החברה הפועלת במחום מיחזור זרמים תעשייתיים רוויי כימיקלים מצויה בבעלות חברת סנו, מאיר שני, והיזם ערן שלו. היקף המניות שתקבל פימי ינוע בין 38%-100% בהתאם לביצועי החברה בשנים הבאות. פימי תקבל מניות בכורה ואת ההכנסות הראשונות של החברה עד להחזר ההשקעה שלה.

קראו עוד בכלכליסט

עם הגעת החברה לשווי של 500 מיליון שקל למשל, תחזיק פימי ב-55%, ועם הגעה לשווי של מיליארד שקל, האחזקה תהיה של 38.7%. פימי תהיה זכאית למינוי ארבעה מתוך שמונה דירקטורים בחברה. במקרה כזה תחזיק סנו במניות בהיקף דומה וביתרה יתחלקו שני ושלו.

עבור סנו שבשליטת משפחת לנדסברג מדובר באחזקה לא מהותית, בהודעת פימי המנוהלת עי ישי דוידי נאמר כי החברה הינה חברה בצמיחה משמעותית, המתהווה להיות מובילת שוק בכל הנוגע למחזור והשבה של זרמי כימיקלים בהם משתמשות חברות תעשייתיות.

דלק סן מפתחת טכנולוגיות לשמירה על איכות הסביבה תוך ניסיון למנוע שריפה והטמנה של פסולות תעשייתיות. לקוחות החברה הן חברות כמו אינטל, HP או נירלט המשתמשות בזרמי כימיקלים בהליך הייצור. זרמים אלה מועברים למיחזור במפעל בדימונה ויוחזרו לשימוש חוזר.

בימים אלה מקימה החברה מפעל בדימונה בהשקעה של 100 מיליון שקל, ונראה כי פימי צפויה לממן את כולו. המפעל יוקם על שטח של 22 דונם שקיבלה דלק סן מידי מינהל מקרקעי ישראל. בניית המפעל צפויה להסתיים ב-2017. המפעל יחליף את המפעל הנוכחי המיושן יחסית של החברה בלוד.

סנו רכשה בתחילת 2015 מחצית מדלק סן מידי קבוצת דלק תמורת 12 מיליון שקל. המיזם הוא משותף של סנו ודלק במקור. בפימי ציינו כי נושא איכות הסביבה נמצא בסדר עדיפויות בולט בקרן.

יובל לנדסברג מנכ"ל סנו יובל לנדסברג מנכ"ל סנו יובל לנדסברג מנכ"ל סנו

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
יש חברה דומה אלקון שעוסקת בתחום זה (טכנולוגיה אחרת
יש חברה דומה אלקון שעוסקת בתחום זה (טכנולוגיה אחרת שפותחה ע"י צבי אלגת),נכון להיום החברה נרכשה ע"י שיכון ובינוי שהקימה מפעל חדש ברמת חובב לאחר שסגרה את המפעל בצפון. המפעל עדיין בהרצה (לא מצליח בנתיים להתרומם). שתי החברות סובלות מליקויי בטיחות חמורים , אלקון כבר החליפה 4 ממוני בטיחות במפעל בבאר שבע, את כל צוות המפעילים ועדיין אינה מצליחה להפעיל את המתקן באופן יציב. המפעל של דלק סן ישן ובנויי טלאים כנראה גם שם המצב אינו טוב. יש עוד שתי חברות הפעילות בשוק האחת היא אקואוייל.....אתר החברה מהווה סכנה לעובדים ולסביבה (באזור חיפה) והשניה טבע-טק שעליה אין לי מידע. נכון להיום השוק מחפש פיתרון  החברות מנסות לתת אך לצערי ללא הצלחה 
Sword  |  05.10.16