אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טויוטה קורולה תזומן למוסך: משרד התחבורה חושש לכשל בכרית האוויר

טויוטה קורולה תזומן למוסך: משרד התחבורה חושש לכשל בכרית האוויר

צוות שהוקם במשרד התחבורה לבחינת ליקוי בכריות אוויר בדגמים ותיקים של טויוטה קורולה מצא עילה לזימון כ-500 רכבים לבדיקה במוסכי החברה

06.10.2016, 13:12 | תומר הדר

קיים כשל בכריות אוויר שהותקנו בדגמים מסויימים של טויוטה קורולה, כך קבע צוות של משרד התחבורה שהוקם לבחינת הנושא. יש להדגיש כי הדברים אמורים רק לגבי קורולות מדור ותיק יחסית, שיובא לישראל בעיקר במהלך תחילת העשור הקודם.

על פי ממצאי משרד התחבורה, בעקבות תאונות דרכים שאירעו בהן לא נפתחה כרית האוויר כראוי לכאורה הוקם צוות בדיקה לנושא. הצוות בחן ארבעה רכבים, כולם מדגמי 2003 וקבע כי אכן קיים ליקוי אפשרי בכרית האוויר שמול הנהג. ליקוי זה תקף, לפי משרד התחבורה, שבחן את הנושא בשיתוף טויוטה העולמית, רק ברכבים מסדרת יצור ספציפית - של מכוניות שיוצרו במהלך ארבעה ימים בחודש אוקטובר בשנת 2002.

בסך הכול, מדובר לפי הערכת משרד התחבורה בכ-500 מכוניות. עם זאת, כאמצעי ביטחון הוחלט במשרד התחבורה להרחיב את היקף הבדיקות שיערכו במכוניות טויוטה קורולה - ולבדוק במהלך השבועות הקרובים גם דגמי קורולה שיוצרו בין 2001 ל-2004.

כרית אוויר (אילוסטרציה), צילום: shutterstock כרית אוויר (אילוסטרציה) | צילום: shutterstock כרית אוויר (אילוסטרציה), צילום: shutterstock

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות