אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין: קצב ייצור המשרות בענף השירותים בספטמבר - הגבוה זה שבעה חודשים צילום: איי פי

סין: קצב ייצור המשרות בענף השירותים בספטמבר - הגבוה זה שבעה חודשים

זאת בשל עלייה במספר העסקים החדשים ועל אף שקצב הצמיחה הכולל של הסקטור נותר כמעט ללא שינוי לעומת אוגוסט

08.10.2016, 12:24 | שירות כלכליסט
ענף השירותים הסיני יצר בספוטמבר משרות חדשות בקצב המהיר ביותר מזה שבעה חודשים, על רקע עלייה במספר העסקים החדשים ועל אף שקצב הצמיחה הכולל של הסקטור נותר כמעט ללא שינוי לעומת אוגוסט - כך עולה ממדד מנהלי הרכש של חברות קאיג'ין ומרקיט.

קראו עוד בכלכליסט

ככל שמתרבים הסימנים ליציבות בכלכלה הסינית כך גדלה ההערכה שהבנק המרכזי לא ישיק אמצעים מוניטאריים נוספים, כמו הורדת ריבית, לפחות עד סוף השנה הנוכחית.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

על פי הדו"ח, המדד לענף השירותים ירד בשיעור קל לרמה של 52 נקודות מ-52.1 שנרשמו חודש לפני כן. באופן כללי, קריאה מעל 50 מצביעה על צמיחה בסקטור. בעוד שמרבית הקטגוריות השתפרו, קטגוריית ציפיות החברות רשמה ירידה משמעותית לעומת חודש לפני כן, אז טיפסה לשיא של שישה חודשים. במקביל, שיעור התעסוקה טיפס בסקטור לראשונה מזה שלושה חודשים, וקצב יצירת משרות חדשות היה כאמור המהיר ביותר מאז פברואר.

המדד המשולב המכסה את מגזרי השירותים והייצור הצביע אף הוא על התרחבות בריאה, ועמד על 51.4 נקודות. אם כי גם במקרה הזה מדובר על ירידה קלה לעומת אוגוסט. גם הדו"ח הרשמי של הממשלה על סקטור השירותים הצביע על צמיחה יציבה בסקטור בספטמבר.

עם זאת, הכלכלנים קוראים לביצוע עוד רפורמות מבניות והענקת תמיכה פיסקאלית לעידוד הצמיחה הכלכלית. "בסך הכל הכלכלה המשיכה לצמוח בספטמבר, אך שיעור הצמיחה ירד במשך חודשיים ברציפות", אומר ז'נגשנג ז'ונג מחברת CEBM גרופ, "המדיניות הפיסקאלית צריכה להמשיך לתמוך בכלכלה, מכיוון שתנופת הצמיחה אינה מספיקה לבדה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות