אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באפט עונה לטראמפ: "שילמתי מס פדרלי בכל שנה - מגיל 13" צילום: רויטרס, בלומברג

באפט עונה לטראמפ: "שילמתי מס פדרלי בכל שנה - מגיל 13"

המועמד הרפובליקאי לנשיאות אמר כי גם התומכים המיליארדרים של הילארי קלינטון, בהם באפט וג'ורג' סורוס, ניצלו פרצות כדי לשלם מס מופחת; לדברי באפט, "לטראמפ לא צריכה להיות בעיה חוקית לפרסם את דו"חות המס שלו"

10.10.2016, 20:12 | שירות כלכליסט

המועמד הרפובליקאי לנשיאות ארה"ב, דונלד טראמפ, ספג בשבועות האחרונים ביקורת עזה לאחר התחקיר ב"ניו יורק טיימס" שלפיו ניצל הפסד של כ-900 מיליון דולר ב-95' - כדי להתחמק מתשלום מסים במשך 18 שנה; בעימות אתמול מול הילארי קלינטון אמר טראמפ כי גם התומכים המיליארדרים של המועמדת הדמוקרטית, בהם וורן באפט וג'ורג' סורוס, ניצלו פרצות כדי להפחית את תשלומי המסים שלהם. הערב הגיב באפט - תומך מוצהר של קלינטון - לטענות אלה.

קראו עוד בכלכליסט

"טראמפ לא ראה את דו"חות המס שלי", אמר בעל השליטה בברקשיר האת'וואי. "שילמתי מס פדרלי בכל שנה מאז 1944, כשהייתי בן 13 (אם כי, כמי ש'התחיל לאט' תשלומי המס שלי הסתכמו אז ב-7 דולרים בלבד). יש לי עותקים של כל 72 דו"חות המס שלי - ובאף אחד מהם לא השתמשתי בהפסדים כדי לקזז את התשלומים". באפט חשף כי ב-2015 שילם מס של 1.9 מיליון דולר על הכנסות של 11.6 מיליון דולר (5.5 מיליון דולר מהם לא הוכרו לצורכי מס, מרביתם עקב תרומות לצדקה). 

טראמפ, בניגוד למועמדים אחרים לנשיאות, מסרב לפרסם את דו"חות המסים שלו, בטענה כי מס הכנסה מבצע עליו ביקורת. קלינטון טוענת כי יריבה במרוץ לנשיאות מסרב לפרסם את הדו"חות מאחר שהם יצביעו, בין השאר, על שימוש נרחב בפרצות מס.

לדברי באפט, גם הוא נמצא תחת ביקורת של מס הכנסה - אבל אין לו בעיה לפרסם את דו"חות המס שלו. "גם לטראמפ לא צריכה להיות בעיה חוקית לפרסם אותם", הוסיף. 

תגיות

47 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

45.
עכשיו מסתבר שההפסדים הגדולים שהצהיר עליהם ב 1995
עכשיו מסתבר שההפסדים הגדולים שהצהיר עליהם ב 1995 , קרוב למיליארד דולר הם בכלל לא מכספו אלא חלק של משקיעים , חלק אחר מסובסידיות שקיבל מהממשל הפדרלי . 20 שנה הוא נהנה מפטור ממיסים מכספים של אחרים שירדו לטימיון . גם איש עסקים כושל וגם נוכל .  חתיכת זבון !
Weights  |  13.10.16
לכל התגובות