אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תנובה לחצה - וכחלון הסכים לפתוח את שוק הבשר ליבוא בהדרגה צילום: אלכס קולומויסקי

תנובה לחצה - וכחלון הסכים לפתוח את שוק הבשר ליבוא בהדרגה

בימים האחרונים הגיעו שר האוצר ותנובה להבנות שימנעו את סגירתו של בית המטבחיים אדום אדום. שוק הבשר ייפתח ליבוא בהדרגה, ותנובה תקבל מכסות יבוא פטורות ממכס

15.10.2016, 21:24 | נורית קדוש

הלחץ שהפעילה תנובה באמצעות עובדיה נשא פרי. בימים האחרונים הגיעו תנובה ושר האוצר משה כחלון להבנות עקרוניות שיאפשרו את פתיחת שוק הבשר הטרי הכשר ליבוא מבלי שהדבר יוביל לסגירת בית המטבחיים אדום אדום של תנובה בבית שאן.

קראו עוד בכלכליסט

 לפי המתווה שנרקם בין תנובה והאוצר, פתיחת השוק ליבוא תיעשה בהדרגה, והחברה תהיה פטורה מחלק מהאגרות שהיא נדרשת לשלם למדינה. בנוסף, צפויה תנובה לקבל מכסות יבוא פטורות ממכס, שמחלק משרד הכלכלה. זאת למרות התנגדות רשות ההגבלים העסקיים. אם יחתם ההסכם בין תנובה לאוצר, תחזיק תנובה באדום אדום כמותג פרימיום ולצידו תשווק בשר טרי כשר מיובא במחיר נמוך יותר.

הפגנת עובדי אדום אדום נגד פתיחת שוק הבשר הטרי ליבוא הפגנת עובדי אדום אדום נגד פתיחת שוק הבשר הטרי ליבוא הפגנת עובדי אדום אדום נגד פתיחת שוק הבשר הטרי ליבוא

ההבנות עם תנובה מגיעות לאחר מסע לחצים כבד שהפעילה תנובה על כחלון, בין היתר באמצעות עובדיה שקיימו הפגנות נגד כחלון בשבועות האחרונים. זאת לאחר שהאוצר הגיע להבנות עם מגדלי הבקר הטרי בראשות עמרי שרון, והבטיח להם פיצוי בהיקף של מאות מיליוני שקלים בשנים הקרובות. אלא שבכך לא הסתיימה המחלוקת בנושא פתיחת השוק ליבוא, ובשעה זו מפגינים מול ביתו של כחלון למעלה מ-50 חקלאים המפעילים מפטמות בהן מגדלים עגלים עד הגיעם למשקל המתאים לשחיטה. זאת לאחר שנודע לחקלאים כי השר צפוי לחתום על הצווים לפתיחת ייבוא חופשי של בשר הבקר ללא מיצוי המו"מ איתם ועם התאחדות חקלאי ישראל. המגדלים מדגישים כי ההסכם צפוי לחסל כ-460 משקים חקלאיים העוסקים בענף ומספקים פרנסה לאלפי אנשים ולחסל את ענף גידול הבקר בארץ.

כפי שנחשף בכלכליסט, החקלאים מתריעים כי במסגרת פתיחת הייבוא, צפוי להיות ייקור משמעותי במחיר מוצרי החלב, זאת בשל מנגנונים שקובעים את מחיר החלב. מחר צפויים להפגין למעלה מ-100 חקלאים מכל רחבי הארץ בכניסה לתחנת הרכבת כפר יהושוע, עם פתיחתה של רכבת העמק ולהגיע למקום עם טרקטורים.

אלון קמה, מגדל בקר וחבר בארגון אמפ"י (ארגון מגדלי הבקר) אמר היום: "כחלון מחסל אותנו. בשביל יבוא כחלון גורם באופן אישי גם לחיסול ענף הבקר הישראלי וגם לאלפי מובטלים המתפרנסים מהענף בכל רחבי הארץ, בעיקר מהפריפריה".

ישראל (טוטי) בלוך, יו"ר מועצת התאחדות מגדלי הבשר, מסר: "כחלון דואג לחברים שלו הטייקונים על חשבוננו, מגדלי הבקר. לא יתכן שאנחנו המספקים את המזון הטרי במדינת ישראל נמצא עצמנו תחת פגיעה אנושה של סגירת המשקים שלנו. עליו לזכור שמשק שייסגר לא ייפתח מחדש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

36 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

34.
למה כחלון לא עושה את אותו דבר בדיוק
למה כחלון לא עושה את אותו דבר בדיוק בדירות ומשחרר עשרות אלפי יחידות קרקע של המדינה במחירים זולים לבנייה למגורים ?  זה היה מוריד לבטח את מחירי הדירות תוך זמן קצר ! אין מי שילחץ עליו בנושא הזה כמו תנובה . זעקת הזוגות הצעירים ומחוסרי הדיור נכנסת לכחלון באוזן אחת ויוצאת מיד באוזן השנייה . הוא לא שם קצוץ על הציבור . חכה חכה , נעשה איתך חשבון בבחירות !!!
Grapes  |  16.10.16
לכל התגובות