אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עליית מדרגה: ממשלת אתיופיה עיקלה את חשבון הבנק של כיל צילום: בלומברג

עליית מדרגה: ממשלת אתיופיה עיקלה את חשבון הבנק של כיל

עיקול החשבונות, שבהם היה סכום זניח של כ-15 אלף דולר, נעשה על רקע סירובה של חברת הכימיקלים הישראלית לשלם שומת מס בהיקף של 55 מיליון דולר

18.10.2016, 09:54 | רעות שפיגלמן

המאבק המשפטי בין ממשלת אתיופיה לכיל עלה מדרגה בסוף השבוע האחרון לאחר שהראשונה עיקלה את חשבונות הבנק של חברת בת של כיל - חברת אלאנה. עיקול החשבונות, שבהם היה סכום זניח של כ-15 אלף דולר, נעשה ככל הנראה על רקע סירובה של חברת הכימיקלים הישראלית לשלם שומת מס בהיקף של 55 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

לטענת כיל, אין היא צריכה לשלם את שומת המס שמושתת עליה מכוח רווחי הון שנוצרו אצל המוכרת, עת רכשה כיל את הבעלות המלאה על אלאנה במרץ 2015.

רכישת הבעלות על חברת אלאנה היתה אמורה לאפשר לכיל לשלוט בפיתוח פרויקט דאנקיל (Danakil), לכריית אשלג באתיופיה, להאיץ עבודות תכנון הנדסי מקדמי, להבטיח מימון של הפרויקט ולהפחית סיכונים הכרוכים בו. בעת רכישת מלוא הבעלות, לכיל היתה אופציה להגדיל את אחזקותיה באלאנה מ-16% ל-37% אלא שכיל העדיפה לרכוש את החברה כולה. ההשקעה בהקמתו של המכרה באתיופיה היתה צפויה להגיע ‭640-ל‬ מיליון דולר.

מדובר בפרויקט שנעצר אחרי השקעה של 170 מיליון דולר. מחיקת ההשקעה, בצירוף מחיקת ההשקעה בפרויקט המחשוב צפויים להביא את כיל לרשום הפסד לבעלי המניות בדו"ח הרבעון השלישי של 2016 שיתפרסם בחודש הבא.

אתיופיה, צילום: איי אף פי אתיופיה | צילום: איי אף פי אתיופיה, צילום: איי אף פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות