אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נוחי דנקנר הפקות: מבקש להקרין סרטון במסגרת הדיונים על עונשו צילום: אוראל כהן

נוחי דנקנר הפקות: מבקש להקרין סרטון במסגרת הדיונים על עונשו

דנקנר, שהורשע בהרצת מניות אי.די.בי אחזקות, פנה לבית המשפט וביקש "להקרין סרטון קצר" במסגרת דיוני הטיעונים לעונשו. ככל הנראה שוקל להקרין מצגת ובה מידע הנוגע לתרומתו לקהילה, כדי לשכנע את השופט כבוב להקל בעונשו

20.10.2016, 17:33 | תומר גנון

נוחי דנקנר, שהורשע בהרצת מניות חברת אי.די.בי אחזקות שהיתה בשליטתו, מבקש מבית המשפט "להקרין סרטון קצר במסגרת הטיעונים לעונש שיפתחו ביום ראשון הבא". כך עולה מהודעה ששלח בשבוע שעבר עורך דינו של דנקנר, גיורא אדרת, לבית המשפט המחוזי בת"א.

קראו עוד בכלכליסט

תוכנו של הסרטון הקצר שמבקש דנקנר להציג אינו ידוע בשלב זה. מדובר ככל הנראה במצגת שהכין ובה פרטים שונים על עסקיו ותרומתו לקהילה, שבכוונתו להביא בפני השופט חאלד כבוב. זאת על מנת לנסות לשכנע אותו להקל בעונשו. דנקנר סירב להתייחס לשאלת העיתון מה תוכן המצגת שבכוונתו להציג בבית המשפט, כמו גם לשאלה מי הם עדי האופי שבכוונתו לזמן להעיד לטובתו.

דנקנר הורשע בחודש יולי השנה בביצוע עבירות של תרמית בני"ע, הלבנת הון, הצגת פרט מטעה בתשקיף ודיווח כוזב במטרה להטעות משקיע סביר, וזאת כדי לסייע להנפקה שביצעה אי.די.בי אחזקות בפברואר 2012. יחד עם דנקנר הורשע בפרשה גם בנקאי ההשקעות איתי שטרום, שעל פי הכרעת הדין הוציא לפעול את התוכנית של דנקנר להשפיע בדרכי תרמית על שער המניה בבורסה באמצעות חברות בשליטתו. העונש המקסימלי על עבירה של הרצת מניות עומד על 5 שנות מאסר.

על פי הכרעת הדין, בסמוך להנפקה שבה גייסה אי.די.בי 321 מיליון שקל מהציבור, סיכמו ביניהם השניים ששטרום יבצע רכישות בהיקפים גדולים של מניות אי.די.בי בבורסה, במטרה למנוע את המשך ירידת שער מניית החברה ולהעלותו, להגדיל את מחזורי המסחר ולהציג מצג של התעניינות במניה מצד קונים משמעותיים.

הרצת המניות בפועל, כך הכרעת הדין, בוצעה באמצעות שורה של עסקאות מתאומות ועצמיות בהיקף של כ-42 מיליון שקל שביצע שותפו של שטרום - הברוקר שחתם על הסכם עד מדינה, עדי שלג. זאת בין חשבונות שבשליטתו לחשבונות של ISP.

מימין: נוחי דנקנר וחאלד כבוב, צילומים: אוראל כהן מימין: נוחי דנקנר וחאלד כבוב | צילומים: אוראל כהן מימין: נוחי דנקנר וחאלד כבוב, צילומים: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות