אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הסחר eBay פירסמה צפי מאכזב למכירות בתקופת החגים בארה"ב צילום: בולמברג

חברת הסחר eBay פירסמה צפי מאכזב למכירות בתקופת החגים בארה"ב

אנליסטים צפו כי החברה תרשום הכנסות בגובה 2.4 מיליארד דולר ברבעון הרביעי, ואילו החברה שמה את ההערכות האלו בקצה האופטימי של הצפי שלה לרבעון הבא

20.10.2016, 19:03 | הראל עילם

בעוד eBay רשמה צמיחה של 5.6% בהכנסות שלה לרבעון השלישי, החברה פרסמה אתמול (ד') תחזיות מאכזבות לתוצאות הרבעון הבא – הרבעון החשוב ביותר לכל חברת סחר אלקטרוני, מכיוון שהוא כולל את תקופת החגים האמריקאית.

קראו עוד בכלכליסט

אנליסטים צפו כי איביי תרשום הכנסות בגובה 2.4 מיליארד דולר עם רווח למניה בגובה 54 סנט ברבעון הרביעי, כאשר איביי מצידה שמה את ההערכות האלו בקצה האופטימי של ההערכות שלה, וחוזה רווח של בין 52 ל-54 סנט והכנסות בגובה 2.36-2.41 מיליארד דולר.

ברבעון השלישי, איביי דיווחה על הכנסות בגובה 2.22 מיליארד דולר ורווח למניה בגובה 36 סנט למניה. זאת כאמור עליה קלה בהכנסות אבל ירידה משמעותית של 23% ברווח הנקי.

הסיבה לירידה ברווחי איביי היא בין השאר נטל המס. החברה מיקמה את המטה האירופי שלה בלוקסמוברג, שמתפקדת כמקלט מס עבורה. בבריטניה, השוק השני בגודלו עבור איביי אחרי ארצות הברית, החטיבה המקומית מתפקדת לכאורה רק כ"נותנת שירות", מה שמאפשר לה לרשום את כל הרווחים שלה בלוקסמוברג. בעקבות שינויים בתקנות המס במספר מדינות ברחבי העולם, נטל המס של איביי עלה ברבעון זה מ-18% ל-21.6%.

אנליסטים גם מודאגים שבעקבות הספינאוף של החברה בת פייפאל (PayPal) לחברה נפרדת, לאיביי עצמה אין מנועי צמיחה משמעותיים. אתר הסחר המקוון הוא עדיין ערוץ ההכנסות העיקרי של איביי, ואחראי ל-79% מהכנסותיה. שאר הכנסותיה של איביי מגיעות ממכירת שירותי דרושים, שירותי שיווק ומוצרים נוספים, אבל איביי מתקשה לרשום בהם צמיחה.

נקודת האור היחידה בדו"ח היא ההצלחה היחסית של שירות מכירת הכרטיסים StubHub. הוא נרכש על ידי איביי ב-2007 אבל עד לאחרונה לא רשם הכנסות משמעותיות. ברבעון האחרון הוא הכניס 261 מיליון דולר, עליה של 31%. זוהי כעת החטיבה בעלת שיעור הצמיחה המהיר ביותר באיביי.

מטה eBay, צילום: בולמברג מטה eBay | צילום: בולמברג מטה eBay, צילום: בולמברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות