אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת אבטחת המידע AVG מפטרת שליש מהעובדים בישראל צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

חברת אבטחת המידע AVG מפטרת שליש מהעובדים בישראל

לאחר שנרכשה ביולי האחרון על ידי ענקית אבטחת המידע Avast, החליטה הנהלת החברה לצמצם בצורה משמעותית את פעילותה בישראל

26.10.2016, 06:46 | מאיר אורבך

הסניף הישראלי של חברת אבטחת המידע AVG מפטר עשרות עובדים. החברה העולמית נרכשה ביולי האחרון על ידי חברת אבטחת המידע Avast תמורת 1.3 מיליארד דולר. על פי ההערכות בשלב הנוכחי יפוטרו כ־40 מעובדי החברה שעוסקים בתחום של פיתוח מערכות לאבטחת מידע ובמשך החודשים הקרובים צפויה החברה שמעסיקה כיום כ־130 עובדים בישראל לצמצם בצורה משמעותית את פעילותה בישראל. מנהל הפעילות של החברה בישראל הראל טייב סירב להגיב לדברים. בשלב הנוכחי תימשך בישראל פיתוחה של מערכות חיפוש ומובייל המייצרות לחברה הכנסות משמעותיות.

קראו עוד בכלכליסט

הפיטורים בישראל הם חלק ממהלך כולל של חברת Avast לצימצום עלויות הפיתוח של מוצרי החברה על ידי מיזוג בין המוצרים של שתי החברות. הפעילות הישראלית תעבור לצ'כיה — ארץ מוצאה של החברה הרוכשת. בעולם צפויים פיטורים של כמה מאות מעובדי החברה הנרכשת.

בהודעת הרכישה מסרה Avast כי היא מתכוונת למנף את הרכישה על מנת להרחיב את פעילותה, להעשיר את הידע הטכנולוגי שלה וליצור ארגון חדש שיוכל לנצל הזדמנויות חדשות בתחומי אבטחת המידע המקוונת והארגונית. איחוד הכוחות בין שתי החברות יצר רשת עם יותר מ־400 מיליון מכשירי קצה, 160 מיליון מהם מכשירי מובייל. בעת הרכישה התבטאו בכירי החברה בישראל ובעולם על כוונתם לחזק את מרכז הפיתוח המקומי אבל ככל הנראה הרצון להגיע לקיצוץ משמעותי בהוצאות החברה גבר על הצורך בהרחבת המרכז המקומי.

שתי החברות החלו את דרכן בצ'כיה כאשר הרוכשת הוקמה ב־1988 והנרכשת ב־1991. שתיהן נחשבות למובילות בתחום האספקה של פתרונות אנטי־וירוס בחינם ובתשלום. את פעילותה בישראל החלה חברת AVG כאשר קנתה ב-2011 את חברת Visionize מהמייסדים עירי עמירב, גיא ציפורי ואמיר לייטרסדורף. 

מ־Avast נמסר כי "עובדי החברה קיבלו הודעה על כוונת החברה לפטר 300 עובדים עד סוף השנה הנכוחית ועוד 400 נוספים בשנה הבאה כתוצאה מהמיזוג בין שתי החברות. לחברה אין כל כוונה לתת פרטים נוספים על מספר המפוטרים בישראל או כל פרט נוסף אחר מאחר והיא נמצאת בליבו של תהליך המיזוג".

הראל טייב, מנכ"ל מרכז הפיתוח של AVG ישראל, צילום: עמית שעל הראל טייב, מנכ"ל מרכז הפיתוח של AVG ישראל | צילום: עמית שעל הראל טייב, מנכ"ל מרכז הפיתוח של AVG ישראל, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות