אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנוט 7 הפיל את רווחי סמסונג לרמה הנמוכה מזה 6 שנים - מאז השקת סדרת גלקסי צילום: רויטרס

הנוט 7 הפיל את רווחי סמסונג לרמה הנמוכה מזה 6 שנים - מאז השקת סדרת גלקסי

ענקית הסלולר הקוריאנית רשמה ברבעון השלישי נפילה של 17% ברווח הנקי ל-4 מיליארד דולר. הרווח הרבעוני של חטיבת המובייל צלל ב-96%, הרווח התפעולי הכולל של החברה נחתך ב-30%

27.10.2016, 08:38 | מיקי גרינפלד

מרגע שהחלה להתגלגל פרשת הכישלון המהדהד של הנוט 7, היה ברור שלצד האסון התדמיתי צפויה סמסונג לשלם מחיר כבד, והעדות הראשונה לכך מוצגת בדוחות הרבעון השלישי שפרסמה הלילה החברה הקוריאנית.  

קראו עוד בכלכליסט

סמסונג דיווחה על נפילה של 16.8% ברווח הנקי (בהשוואה לרבעון המקביל) ל-4.54 טריליון וון - 4 מיליארד דולר. זהו הרווח הרבעוני הנמוך ביותר שהציגה החברה מאז שהשקיה את סדרת הגלקסי, לפני למעלה מ-6 שנים. הרווח לפני מס ירד ב-19% והסתכם ב-5.97 טריליון וון.

סמסונג הודיעה בתחילת החודש כי הפגיעה העיקרית של פרשת הנוט 7 צפויה להירשם ברבעון הרביעי של השנה והראשון של 2017, כשבשניהם יחד תספוג שורת הרווח פגיעה של כ-3.5 מיליארד דולר.

הרווח התפעולי של חטיבת המובייל צלל ב-96% ל-100 מיליארד וון. הרווח התעפולי של חטיבת המעבדים ירד ב-7.9% ל-3.37 טריליון וון. והרווח התפעולי הכולל של החברה נפל ב-30% ל-5.2 טריליון וון.

הנוט 7 יצא לשווקים בחודש אוגוסט האחרון ולאחר דיווחים רבים על התחממות יתר עד כדי בעירה של המכשיר החליטה החברה בתחילת ספטמבר לבצע ריקול של המכשירים ולספק ללקוחות מכשירים חלופיים בטוחים. ואולם לאחר שהחלו דיווחים על בעיה דומה גם במכשירים החלופיים החליטה החברה ב-11 באוקטובר על הפסקה כוללת של ייצור המכשיר.

מכשיר נוט 7, צילום: רויטרס מכשיר נוט 7 | צילום: רויטרס מכשיר נוט 7, צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות