אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר ועדת הכספים: "לא יהיה מסחר בבורסה בתל אביב בימי שישי" צילום: אלכס קולומויסקי

יו"ר ועדת הכספים: "לא יהיה מסחר בבורסה בתל אביב בימי שישי"

גם ח"כ מיקי זוהר הביע התנגדות להתאמת ימי המסחר בת"א לניו יורק ואירופה. יו"ר הבורסה, אמנון נויבך: "הבורסה היא מועדון סגור במבנה אנכרוניסטי". יו"ר רשות ני"ע, שמואל האוזר: "בעולם לא נשארו, למעט סין, בורסות שלא עשו שינוי מבני"

27.10.2016, 14:06 | רחלי בינדמן

יו"ר ועדת הכספים משה גפני הבהיר בדיון שנסוב על השינוי המבני של הבורסה לניירות ערך והפיכתה לגוף הפועל למטרות רווח, כי ימי המסחר בבורסה לא ישתנו כפי שמוצע בהצעת החוק כך שלא יהיה מסחר בימי שישי כנהוג בעולם. ברקע לדיון, הסכסוך בצמרת הבורסה והמאמצים להדחת יו"ר הבורסה, אמנון נויבך.

קראו עוד בכלכליסט

יו"ר רשות ני"ע, פרופ' שמואל האוזר שפתח את הישיבה אמר: "יש שלושה מקורות הון – בנקים, משקיעים מוסדיים ובורסה. היום הבנקים והמשקיעים המוסדיים הם בעלי הבורסה ולכן הבורסה נגועה בניגודי עניינים. בעולם לא נשארו, למעט סין, בורסות שלא עשו שינוי מבני. לא נתיר להם (לבנקים ולמוסדיים - ר"ב) להיות גם נותני שירותים וגם בעלים. מעבר לזה, החברה תוכל לחלק לראשונה רווחים. בנוסף, זו ההזדמנות לשתף פעולה עם בורסות אחרות בעולם".

יו"ר ועדת הכספים משה גפני הבהיר בדיון כי ימי המסחר בבורסה לא ישתנו כפי שמוצע בהצעת החוק כך שלא יהיה מסחר בימי שישי כנהוג בעולם.

יו"ר הבורסה, אמנון נויבך, שנכח בדיון אמר "כיום הבורסה היא מועדון סגור. אחרי השינוי הבורסה תהיה נגישה ותמנע ניגוד עניינים סביב שולחן הדירקטורים בבורסה. הבורסה היום מבודדת. אין לנו מבנה הון שמאפשר נגישות לשת"פ עם בורסות זרות וזה ישתנה. המבנה הנוכחי אנכרוניסטי בצורה בלתי רגילה. לבסוף ברגע שנעבור את השינוי יכולת התגובה שלנו תהיה מהירה יותר ונוכל להתאים עצמנו לשינויים המתחוללים. מבחינת הנהלת הבורסה השינוי הזה כמעט הכרחי לכל תהליך אסטרטגי. אישור החוק למרכיביו מבחינתנו הוא חובה".

שמואל האוזר, צילום: אוראל כהן שמואל האוזר | צילום: אוראל כהן שמואל האוזר, צילום: אוראל כהן

אילן פלטו, יו"ר איגוד החברות הציבוריות אמר "הבורסה היום לא מתפקדת כמו שאמורה לתפקד. היא אמורה לספק הון לחברות שרוצות להיות ציבוריות וחברות לא באות. צריך לפתור את המשבר הזה קודם כל. נדרשות רשימה של הקלות רגולציה וצעדים נוספים. החוק לא ברשימה של הצעדים הנדרשים כדי לפתור הבעיות בבורסה. צריך להעביר אותו כדי לאשר הקלות נוספות".

ח"כ מיקי זוהר (ליכוד): "הבורסה צפויה לעבור השנה להפסד בגלל המחזורים הנמוכים ויש סכסוך בין ראשי הבורסה. כדי לפתור את הבעיה הקשה שיש היום לבורסה יש אנשים טובים כמו האוזר שרוצה לפתור את המצב. אם לא נפחית המס בבורסה המשקיעים לא ילכו לבורסה אלא לשוק הנדל"ן. מי שחכם ועיניו בראשו יודע שהבורסה לא אטרקטיבית מבחינה מיסויית. חייבים להפחית רגולציה על הנפקת חברות. לגבי החוק הערה אחת – ימי מסחר בימי שישי מביאים לעבודה בשבת ואני חושב שלא צריך לעבוד ביום שישי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
שיסגרו את המסחר בשתיים וחצי כמו בחול המועד.
שיסגרו את המסחר בשתיים וחצי כמו בחול המועד. אף אחד לא יחלל שבת- אין לאף אחד אינטרס מיוחד לחלל שבת וגם אין שום צורך בזה... הראשון עד חמישי הזה הוא לגמרי מעוות. מה שכן- קרנות נאמנות שנסחרות בחו"ל- נו, אז ישאירו כמה כוננים לבצע פעולות- מה הביג דיל? בכמה אנשים כבר מדובר? כבר עכשיו זה יוצר בעיה מהותית שאי אפשר לסחור בהן בימי שישי, שיוצרת עדיפות גדולה למוצרים בחו"ל...
Controller  |  27.10.16
לכל התגובות