אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחפשת התרחבות: ג'נרל אלקטריק במו"מ לשותפות עם בייקר יוז צילום: עמית שעל

מחפשת התרחבות: ג'נרל אלקטריק במו"מ לשותפות עם בייקר יוז

בעקבות צניחת מחירי הנפט בשנתיים האחרונות מגבירות ספקיות הציוד והשירותים בתחום את מאמצי שיתוף הפעולה; בג'נרל אלקטריק הכחישו דיווחים כי מדובר בשלב זה ב"רכישה ישירה"

28.10.2016, 08:42 | בלומברג

ג'נרל אלקטריק מנהלת מגעים עם בייקר יוז (Baker Hughes), אחת מספקיות הציוד והשירותים הגדולות לתעשיית הנפט, על שותפות פוטנציאלית.

קראו עוד בכלכליסט

מג'נרל אלקטריק נמסר כי מתנהלות שיחות, אך האפשרויות המועלות אינן כוללות "רכישה ישירה", זאת לאחר שבוול סטריט ג'ורנל דיווחו כי החברה מעוניינת לרכוש את בייקר יוז.

סקטור השירותים והציוד לחברות הנפט היה בין הנפגעים העיקריים כתוצאה מירידת מחירי הנפט בשנתיים האחרונות, והיה אחראי לחלק ניכר מ-35 אלף המשרות שקוצצו בעקבות זאת ברחבי העולם. 100 חברות לפחות בצפון אמריקה פשטו את הרגל בשנתיים האחרונות על רקע הצניחה במחירים והקיצוץ חסר התקדים בהוצאות. זאת אחת הסיבות העיקריות לכך שספקיות הציוד והשירותים לשדות הנפט מגבירות את מאמצי שיתופי הפעולה ביניהן. המיזוגים הללו נועדו לחסוך בעלויות ולהעניק ללקוחות אפשרויות מורחבות ויעילות יותר.

להערכתו של ריצ'רד ספירס מחברת ייעוץ לתעשיית הנפט, שותפות בין בייקר יוז וג'נרל אלקטריק תעזור לחברות להתחרות בספקית השירותים המובילה לחברות הנפט, שולומברגר. היא עצמה רכשה לאחרונה את יצרנית הציוד קמרון אינטרנשיונל.

ג'נרל אלקטריק הרחיבה בשנים האחרונות את פעילותה בתחום הנפט והגז שלה באמצעות רכישות בשווי של מעל 100 מיליארד דולר, דבר שהפך את החטיבה הרלוונטית לרביעית בגודלה בחברה. עם זאת, בתוך תעשיית השירותים וייצור הציוד לחברות הנפט היא מדורגת במקום ה-11. במקביל, המכירות בחטיבה נפלו ברבעון השלישי ב-25%.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות