אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התובעת בתיק בנימין בן אליעזר: "מותו אינו מנקה את חטאי האחרים" צילום: יריב כץ

דיווח שוטף

התובעת בתיק בנימין בן אליעזר: "מותו אינו מנקה את חטאי האחרים"

לאחר פטירת בן אליעזר ההליכים הפליליים מתנהלים נגד אברהם נניקשווילי, רוי מוצפי ואיילת אזולאי; התובע: "במרכז האינטרס הציבורי עמד בן אליעזר אך קיים אינטרס גם כנגד מי שעשו יד אחד עם הנאשם"

07.11.2016, 12:48 | נעמי צורף

שלב ההוכחות בתיק השר לשעבר בנימין (פואד) בן אליעזר ז"ל, החל בצהריים (ב') בבית המשפט המחוזי בתל-אביב בפני השופט בני שגיא.

13:04 - עו"ד שרון כהנא, התובעת מטעם פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה): "הטעם למתן טובות ההנאה לא היה למען חברות לשמה. לנאשמים היה פוטנציאל כלכלי עצום בקשר עם בן אליעזר, העדויות שנביא ילמדו על רווח כלכלי ממשי ולא תיאורתי שהפיקו בפועל מהקשר איתו. בעניין מחלתו ונזקקותו של בן אליעזר, אין ספק שהוא היה אדם חולה אך זה לא מנע ממנו להיות מועמד לנשיאות המדינה. הוא לא היה אדם נזקק, לא בשל חוליו ולא בשל מצבו הכלכלי, הוא מעולם לא פנה לבנקים לקבלת הלוואות ומשכנתאות. לעומת זאת, הנאשמים נזקקו לכוחו והשפעתו ועשו שימוש בכוח הזה, ואכן להתערבותו למען עסקיהם אלה הייתה השפעה אדירה".

 

12:52 - עו"ד נתי שמחוני, בא כוחו של אברהם נניקשוולי: "הייתה בין פואד לבין נניקשווילי חברות אמיתית וכנה, חברות נפש. כאשר פואד מאושפז על ערש דווי מר נניקשווילי סועד אותו. חודשים לאחר מכן בן אליעזר מבקש מנניקשוולי לעזור לו לרכוש דירה שתתאים למצבו הבריאותי. נניקשווילי הסכים וביקש ממנו רק דבר אחד לדווח לכל הגורמים הרלוונטיים כדת וכדין. יתכן שהוא יתן שוחד ויבקש לדווח? זה סיפור אישי בין שני חברים".

עו"ד ששי גז, המייצג את רוי מוצפי: "מדובר בתיק עצוב, טרגדיה איומה. בסופו של דבר יתברר שפואד מת כאשר היה זכאי. כל מי שקורא את התיק מבין שאין פה שוחד, לא היה ולא יהיה שוחד".

קראו עוד בכלכליסט

שלב ההוכחות בתיק השר לשעבר בנימין (פואד) בן אליעזר ז"ל, החל בצהריים (ב') בבית המשפט המחוזי בתל-אביב בפני השופט בני שגיא.

12:48 - עו"ד שרון כהנא, התובעת מטעם פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) בנאום פתיחה: "במרכז האינטרס הציבורי עמד בן אליעזר אך קיים אינטרס גם כנגד מי שעשו יד אחד עם בן אליעזר. מותו לא מנקה את חטאי האחרים. יש לנו כאן שתי פרשיות שוחד ופרשת הפרת אמונים ושחיתות שלטונית. מסכת הראיות מתארת מערכות יחסים של שוחד שבמסגרתן טובת מדינת ישראל נדחקו עבור בצע כסף. יש לנו כאן שתי פרשיות שוחד ופרשת הפרת אמונים ושחיתות שלטונית. מסכת הראיות מתארת מערכות יחסים של שוחד שבמסגרתן טובת מדינת ישראל נדחקו עבור בצע כסף".

לאחר שבן אליעזר נפטר בסוף אוגוסט האחרון, הפרקליטות ביקשה להמשיך בהליכים נגד המעורבים הנוספים בתיק והגישה כתב אישום מתוקן. שופט בית המשפט המחוזי, בני שגיא, קבע אז כי ההליכים הפליליים יימשכו בעניינם של: אנשי העסקים ג'קי בן זקן, אברהם נניקשווילי ורוי מוצפי, איש הכספים צ'רלי יהודה וראשת לשכתו לשעבר של בן אליעזר, איילת אזולאי. מאז, נחתמו הסדרי טיעון עם בן זקן ויהודה כך שנכון להיום, ההליכים מתנהלים רק נגד נניקשווילי, מוצפי ואזולאי.

מימין אברהם נניקשווילי, בנימין בן אליעזר וג מימין אברהם נניקשווילי, בנימין בן אליעזר וג'קי בן זקן | צילום: עמית שעל אוראל כהן מימין אברהם נניקשווילי, בנימין בן אליעזר וג

כתב האישום שהוגש נגדם בדצמבר 2015 האשים אותם בעבירות של קבלת שוחד, איסור הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים וכן בעבירות מס. בכתב האישום נטען כי בן אליעזר דרש וקיבל סכומי כסף בעד פעולות הקשורות בתפקידיו מאנשי עסקים שונים ובכספים אלה רכש, בין היתר, נכסי נדל"ן, תוך שהוא מסתיר את הכספים הללו מרשויות החוק. השופט שגיא אמר לאחר מותו של בן אליעזר כי: "אין ספק שעם מותו של בן אליעזר, נוצר שינוי במסד הראייתי, שהוא בעל משמעות הן במישור הטכני אך גם בעל פוטנציאל השפעה במישור המהותי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות