אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
2.5 בום: גם מנכ"ל בנק הפועלים נתקע בתקרת חוק שכר הבכירים צילום: אוראל כהן מיכאל קרמר

2.5 בום: גם מנכ"ל בנק הפועלים נתקע בתקרת חוק שכר הבכירים

מדיניות התגמול החדשה של הבנק שפורסמה היום הגבילה את שכר המנכ"ל, אריק פינטו, והיו"ר, יאיר סרוסי, לרמה המקסימלית המותרת בחוק - עלות שכר של 2.5 מיליון שקל בשנה

08.11.2016, 14:00 | רעות שפיגלמן

עלות שכרו השנתית של אריק פינטו, מנכ"ל בנק הפועלים, תעמוד על 2.5 מיליון שקל. זאת, בהתאם למדיניות התגמול החדשה שפרסם היום (ג') הבנק, ש"מיישרת קו" עם חוק הגבלת שכר הבכירים במערכת הפיננסית.

קראו עוד בכלכליסט

שכרו החודשי הבסיסי של פינטו יעמוד על 195 אלף שקל, כמעט זהה לשכרה המעודכן של מקבילתו בבנק לאומי, רקפת רוסק עמינח, שתקבל 195.4 אלף שקל בחודש בגלל החוק החדש.

פינטו לא יהיה זכאי למענק שנתי אך כן לרכיב של מענק הוני קבוע (אופציות הניתנות למימוש למניות) כך שעלות שכרו השנתית תעמוד על 2.5 מיליון שקל – בהתאם לתקרה שקובע החוקה. לא ניתן לדעת בכמה נחתך שכרו של פינטו, שכן בשנים האחרונות לא נכלל פינטו בקבוצת השכר הגבוה ביותר בבנק.

שכרו של היו"ר, יאיר סרוסי, נחתך נוכח המדיניות החדשה בכ-5 מיליון שקל ויעמוד על עלות שכר מקסימלית של  2.5 מיליון שקל בשנה.

בניגוד לתפקידי המנכ"ל והיו"ר שלא כוללים תגמול משתנה של מענקים או בונוסים הרי שיתר הבכירים כן זכאים לבונוסים על פי המדיניות החדשה. אותם בכירים יוכלו לקבל בונוס שנתי של 2.75-4 משכורות בשנה.

יאיר סרוסי, צילום: עמית שעל יאיר סרוסי | צילום: עמית שעל יאיר סרוסי, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות