אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מהיום: ניתן להפקיד צ'קים באפליקציית המובייל צילום: עמית מגל

מהיום: ניתן להפקיד צ'קים באפליקציית המובייל

מדובר בהפקדה של צ'קים עם "למוטב בלבד" ועד סכום של 10,000 שקל. עפ"י בנק ישראל, עלויות הפקדת הצ'ק יופחתו בעד 75%

08.11.2016, 15:18 | רעות שפיגלמן

מהיום (ג') לקוחות הבנקים יכולים להפקיד צ'ק באמצעות אפליקציית המובייל הבנקאית. בבנק ישראל מציינים כי כתוצאה מכך, גם עלויות הפקדת הצ'ק  יופחתו בעד 75%. החידוש הוא בכך שעד היום ניתן היה להפקיד צ'ק באמצעות הטלפון הסלולרי רק אם חשבון הבנק של כותב הצ'ק נמצא באותו בנק של מקבל הצ'ק. 

מדובר בהפקדה של צ'קים עם "למוטב בלבד" ועד סכום של 10,000 שקל. לצד ההגבלה של מוטב בלבד והסכום גם לא ניתן יהיה להפקיד צ'ק דחוי.

  , צילום: יריב כץ צילום: יריב כץ   , צילום: יריב כץ

ולכן מדובר בשירות שיהיה יעיל ויחסוך את ההמתנה בבנק בעיקר עבור משקי בית ואנשים פרטיים ופחות עבור בעלי עסקים שלעתים נדרשים לפדות צ'קים בסכומים גבוהים יותר או צ'קים שלא מצויין על גביהם "למוטב בלבד". בנוסף בעלי עסקים מפקידים עשרות צ'קים מדי יום ולכן לא מדובר באפשרות נוחה עבורם. בבנק ישראל מציינים כי שירותים טכנולוגיים אחרים של הפקדה מרחוק, לצד האפליקציה שמיועדת רק לכמויות בודדות של צ'קים, יתאפשרו בבנקים השונים רק לאחר פברואר 2018. ולכן עבור בעלי עסקים לעת עתה לא נחסכה מהם ההגעה לסניף הבנק והפקדה באמצעות המכונות האוטומטיות המצויות בסמוך לסניפים (מכונות אוטומטיות להפקדת צ'קים).

עלות הפקדה צ'ק באמצעות האפליקציה זולה יותר לעומת עלות ההפקדה דרך הפקיד ועבור מי שמשלם מדי חודש סכום קבוע עבור שימוש בסלי העמלות השונים מדובר בפעולה שאיננה נחשבת במניין הפעולות הכרוך בתשלום. חיוב חודשי קבוע על בסיס סל העמלות שנבחר מוגבל במספר הפעולות החודשיות שניתן לבצע ופעולה זו לא תיספר במסגרת זו. כמו כן מדובר רק בצ'קים בהם הסכום נקוב בשקלים.

במידה וצ'ק יחזור ניתן יהיה לבקש מהבנק להפקידו בשנית או לקבל פלט של הצ'ק שקביל מבחינה משפטית.

תגיות