אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התחבורה בוחן מתן הטבות והקלות לרכבים שיתופיים צילום: אלכס קולומויסקי

משרד התחבורה בוחן מתן הטבות והקלות לרכבים שיתופיים

ל"כלכליסט" נודע שהמשרד שוקל להגדיר קטגוריה חדשה ברישיון הרכב לרכבים המסיעים במשותף כמה נוסעים

09.11.2016, 06:51 | תומר הדר
משרד התחבורה בוחן אפשרות להגדיר קטגוריית רכב חדשה ברישיונות רכב: רכב שיתופי. כיום ברישיונות רכב קיימת קטגוריה המוגדרת כרישום מקוריות שבה מצוין שימושו של הרכב. לדוגמה, רכבים אשר נמצאים בבעלות חברת ליסינג מסווגים כהחכר.

רכב שיתופי הוא רכב שישמש באופן בלעדי לביצוע קאר שייר — נסיעות משותפות לכמה נוסעים. הנושא הועלה במשרד התחבורה לאור פניותיהם של כמה גופים העוסקים בין היתר בהשכרת רכב ומעוניינים להשכיר מכוניות במסלולי רכב שיתופי. לדברי גורמים המקורבים לנושא, אחת האפשרויות שהועלו בפני משרד התחבורה נוגעת לאפשרות שרכבים שיתופיים יזכו בהטבות שיאפשרו להם לנסוע לדוגמה בנתיבי תחבורה ציבורית, או בנתיבים מהירים, זאת מכיוון שרכב המיועד לנסיעה משותפת חוסך בפועל את נוכחותן של כמה מכוניות אחרות.

קראו עוד בכלכליסט

שר התחבורה ישראל כץ, צילום: דוברות משרד התחבורה שר התחבורה ישראל כץ | צילום: דוברות משרד התחבורה שר התחבורה ישראל כץ, צילום: דוברות משרד התחבורה

רישום המקוריות מקנה לרוכשים עתידיים של רכב לדעת מה היה מקורו של הרכב אך משמש גם כאמצעי בקרה. במקרה של רכבי ליסינג הרישום מאפשר למשרד לזמנם לביצוע טסט לאחר שנה מיום עלייתם לכביש, בעוד מכונית בבעלות פרטית נדרשות להגיע למבחן הרישוי לאחר שנתיים.

במשרד התחבורה בחרו שלא להגיב לידיעה.

תגיות