אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החזון הבא של אלון מאסק: אינטרנט מהיר לווייני לכל העולם צילום: בלומברג

החזון הבא של אלון מאסק: אינטרנט מהיר לווייני לכל העולם

SpaceX הגישה בקשה לשיגור יותר מ-4,400 לווייני תקשורת. המטרה היא ליצור מערכת לאספקת שירותי אינטרנט עולמיים במהירות 1 גיגה-בייט לשנייה

17.11.2016, 17:00 | שירות כלכליסט
"ספייס אקס" (SpaceX), חברת החלל והתעופה של חובב מאדים אלון מאסק ביצעה מהלך אדיר ליצירת מעטה אינטרנט מהיר מסביב לכדור הארץ. החברה הגישה שלשום (ג') בקשה מפורטת ל-FCC, נציבות התקשורת הפדראלית של ארה"ב, לשיגור 4,425 לוויינים.

קראו עוד בכלכליסט

על פי בסיס נתונים שנאסף בידי ארגון המדענים Union of Concerned Scientists, כבר עתה ישנם 1,419 לוויינים פעילים המקיפים את כדור הארץ. מלבדם על פי ההערכות ישנם עוד כ- 2,600 לוויינים מושבתים המסתובבים בחלל גם כן. אבל למרות זאת, המיזם של מאסק כולל הרבה יותר לוויינים ממה שכבר יש בחלל.

לווייני התקשורת של ספייס אקס יספקו פס רחב לכל העולם לווייני התקשורת של ספייס אקס יספקו פס רחב לכל העולם לווייני התקשורת של ספייס אקס יספקו פס רחב לכל העולם

משקלם של כמה מלווייני התקשורת הגדולים יותר יכולים להגיע לכמה טונות, הם בגודל של אוטובוס והם חגים על צירם בנקודה קבועה בגובה של 35 אלף קילומטרים מעל פני כדור הארץ. אתר ביזנס אינסיידר בחן את הבקשה של "ספייס אקס", ונראה כי לא מדובר בלווייני תקשורת טיפוסיים.

כל לוויין כזה אמור לשקול 386 קילו וגודלו יהיה כשל מכונית קומפקטית קטנה. הם ירחפו בגובה של 1,150- 1,275 קילומטרים מעל פני האדמה.

על פי החברה, מנקודת מבט גבוהה זו, כל לוויין מסוגל לכסות שטח אליפטי שרוחבו 2,120 קילומטרים. זהו המרחק בין מדינת מיין לקצה התחתון של פלורידה. "המערכת מתוכננת לספק טווח רחב של שירותי פס רחב ותקשורת לשימוש ביתי, מסחרי, מוסדי, ממשלתי ומקצועי ברחבי העולם", נכתב בבקשתה של "ספייס אקס".

כדי "להתחיל את המסיבה", מבקשת "ספייס אקס" לשגר 1,600 לוויינים לגובה אחיד ולאחר מכן, להוסיף אליהם עוד 2,825 לוויינים בארבע שכבות גובה שונות. "עם פריסתם של 800 הלוויינים הראשונים, תוכל ספייס אקס לספק שירות נרחב לפס רחב בארה"ב ובעולם. מהרגע שהמערכת עומדת באופטימיזציה מלאה לאחר סבב השיגור הסופי, המערכת תוכל לספק שירותי פס רחב (של 1 גיגה-בייט לשנייה פר משתמש) בשיהוי נמוך לצרכנים ולעסקים בארה"ב ובעולם כולו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות