אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיתון כלכלי גרמני: מיקי גנור צפוי לגרוף עד 30 מיליון יורו בעסקת הצוללות צילום: דמיטרי שבצינקו

עיתון כלכלי גרמני: מיקי גנור צפוי לגרוף עד 30 מיליון יורו בעסקת הצוללות

היומון הנדלסבלאט פרסם היום תחקיר לפיו עסקת הצוללות נאמדת בכ-1.5 מיליארד יורו וכי ממשלת גרמניה הסכימה לממן 500 מיליון יורו ממנה. עוד עולה כי גנור הפר את תנאי ההסכם עם יצרנית הצוללות כשעירב את עו"ד שמרון, מקורבו של נתניהו, בעסקה

21.11.2016, 14:45 | רן אברמסון

איש העסקים הישראלי מיקי גנור צפוי לגרוף לכיסו סכום שנע בין 10 ל-30 מיליון יורו בעסקת הצוללות של ישראל עם החברה הגרמנית טייסנקרופ (Thyssenkrupp). , כך עולה מתחקיר שפרסם היומון הכלכלי הגרמני הנדלסבלאט. עורך הדין שתיווך בעסקה הוא דוד שמרון, פרקליטו ואחד ממקורביו של ראש הממשלה בנימין נתניהו – שקידם ואישר את רכישת שלוש הצוללות, למרות התנגדות מערכת הביטחון.

קראו עוד בכלכליסט

מהתחקיר עולה כי העסקה נאמדת ב-1.5 מיליארד יורו וממשלת גרמניה הסכימה לממן500 מיליון יורו ממנה. עוד לפי תחקיר, בטייסנקרופ טענו כי אף שגנור הוא הנציג הבלעדי של טייסנקרופ בישראל, הוא הפר את תנאי ההסכם שלהם איתו כשעירב את שמרון במהלכים.

"השותפים שלנו מחוייבים בחוזיהם להתייעץ עמנו לפני שהם מעסיקים עוד אנשים בחוזי משנה", מסרה טייסנקרופ, "לא ידוע לנו שגנור עשה זאת. המידע היחיד שיש לנו על כך הוא מהתקשורת ולכן איננו יכולים להרחיב".

מימין: מיקי גנור ועו"ד דוד שמרון, צילומים: דמיטרי שבצינקו, גיל נחושתן מימין: מיקי גנור ועו"ד דוד שמרון | צילומים: דמיטרי שבצינקו, גיל נחושתן מימין: מיקי גנור ועו"ד דוד שמרון, צילומים: דמיטרי שבצינקו, גיל נחושתן

מקורות בטייסנקרופ אמרו להנדלסבלאט שהעמלה של גנור על העסקאות שבהן הוא שותף עשויה להגיע עד ל-2% מגובה העסקה. עוד אמרו המקורות כי שמרון אף הופיע לאחת הפגישות בין גנור לבין נציגי טייסנקרופ. עם זאת הם ציינו כי לטייסנקרופ אין ראיות מוצקות לכך שגנור התנהל בצורה אסורה. החברה כבר הודיעה כי בעקבות הפרסומים בישראל היא תפתח בחקירה פנימית על עסקת הצוללות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

28 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

27.
עם זאת הם ציינו כי לטייסנקרופ אין ראיות מוצקות
לכך שגנור התנהל בצורה אסורה. אז קודם כל כותבים בגדול: "...עוד עולה כי גנור הפר את תנאי ההסכם עם יצרנית הצוללות כשעירב את עו"ד שמרון, מקורבו של נתניהו, בעסקה"...ורק בסוף הם מציינים: ".. עם זאת הם ציינו כי לטייסנקרופ אין ראיות מוצקות לכך שגנור התנהל בצורה אסורה"...עיתונות מטעם במיטבה.
מני  |  22.11.16
24.
את הריקבון מהסוג הזה יש לקעקע באפקטיביות
ולזכור שחיילינו נשלחו לסג'עיה על פחנוע זלדה רקוב בן 40 שנים !! והתוצאות ידועות וזכורות כששמרון גנור ואולי עוד כמה.. גוזרים קופונים אגדיים זה מה נשאר !! רק על זה מגיע לטיפוסים האלה 20 שנים בכלא שהרי לכולנו יש ילדים מי בצבא מי עומד לשרת.
קורא כותב  |  22.11.16
לכל התגובות