אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופי: אי.די.בי מוכרת את חלקה באופן סקיי תמורת 25 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

נחשף בכלכליסט

סופי: אי.די.בי מוכרת את חלקה באופן סקיי תמורת 25 מיליון שקל

חברת האחזקות בשליטתו של אדוארדו אלשטיין תמכור את 53.5% מניותיה לשותף ומנכ"ל החברה אפרים פורטיס; המחיר משקף שווי של כ־48 מיליון שקל לאופן סקיי

21.11.2016, 20:56 | גולן חזני
חברת אי.די.בי תיירות שבשליטת אדוארדו אלשטיין חתמה הערב (ב') על עסקת מכירת מניותיה בחברה הבת אופן סקיי (Open Sky) לשותף ומנכ"ל החברה אפרים פורטיס. לכלכליסט נודע כי היקף העסקה הינו 25 מיליון שקל אולם אי.די.בי תיירות תקבל 5 מיליון שקל נוספים במידה ואופן סקיי תמכור בעתיד את אחזקותיה בחברת אוויהרפס הגרמנית.

קראו עוד בכלכליסט

דבר המו"מ למכירה פורסם בכלכליסט ב-20 בספטמבר. אי.די.בי תיירות (ישראייר) תמכור את 53.5% מניותיה ופורטיס יחזיק במלוא מניות החברה. המחיר משקף שווי של כ־48 מיליון שקל לאופן סקיי.

אופן סקיי היא החברה המובילה בארץ בייצוג חברות תעופה ומטענים זרות. פורטיס מחזיק כיום ב־30% ממניותיה ואילו הכשרת הישוב מחזיקה ב־10.5% ואיש העסקים שלמה גרופמן ב־6% נוספים. אופן סקיי מחזיקה בזכיון של 35 חברות תעופה: אירופלוט הרוסית, שמקיימת כ־40 טיסות שבועיות בין נתב"ג ליעדים ברוסיה ונחשבת לאחת החברות הפעילות בארץ בתחום התעופה, סינגפור איירליינס, לוט הפולנית, אייר פורטוגל, קניה איירוויס, וחברת התעופה היוונית אגיאן (AEGEAN), שהיא חברת התעופה היחידה שמקיימת טיסות סדירות בין ישראל ויוון. את הזכיון של איגיאן קיבלה אופן סקיי בינואר האחרון.

האחזקה המהותית יותר של אופן סקיי היא 24.4% ממניות חברת AVIAREPS הגרמנית, שהיא חברת ה־GSA, חברת ייצוג חברות תעופה זרות מהגדולות בעולם המייצגת יותר מ־70 חברות תעופה זרות ו־100 גופי תיירות, ורשתות בתי מלון. החברה מייצגת בין היתר את סינגפור איירליינס, דלתא, אתיופיאן, סאות' אפריקה איירליינס, אייר קנדה וחברות נוספות. אופן סקיי הוקמה ב־1982 על ידי פורטיס ואת האחזקה באוויהרפס רכשה ב־1998 תמורת 3 מיליון דולר.

אי.די.בי תיירות מנוהלת ע"י אורי סירקיס.

אדוארדו אלשטיין , צילום: נמרוד גליקמן אדוארדו אלשטיין | צילום: נמרוד גליקמן אדוארדו אלשטיין , צילום: נמרוד גליקמן

תגיות