אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרמה באיגוד חברות הביטוח: עופר אליהו התפטר מתפקיד יו"ר האיגוד

פרסום ראשון

דרמה באיגוד חברות הביטוח: עופר אליהו התפטר מתפקיד יו"ר האיגוד

אליהו התפטר אתמול לאחר ישיבה סוערת במהלכה הוחלט, בניגוד לדעתו, שלא להגיש בג"ץ נגד המפקחת על הביטוח דורית סלינגר על המגבלות שהטילה על חלוקת דיבידנד מצד חברות הביטוח

29.11.2016, 16:12 | רחלי בינדמן

דרמה באיגוד חברות הביטוח. יו"ר האיגוד עופר אליהו התפטר אתמול לאחר ישיבה סוערת במהלכה הוחלט בניגוד לדעתו שלא להגיש בסוף בג"ץ נגד המפקחת על הביטוח דורית סלינגר על המגבלות שהטילה על חלוקת דיבידנד מצד חברות הביטוח.

קראו עוד בכלכליסט

עופר אליהו מכהן כמנכ"ל מגדל שהדירקטוריון שלה קיבל כבר לפני דנה החלטה לחלק דיבידנד שנעצרה לבסוף על ידי סלינגר שבהמשך פרסמה חוזר שמחייב את חברות הביטוח לקחת בחשבון את דרישות ההון המחמירות סולבנסי 2 לפני שמחליטות לחלק דיבידנד כשהמשמעות הייתה מניעת חלוקת דיבידנד בכמה חברות ובהם מגדל לתקופה בלתי ידועה.

מימין יו"ר איגוד חברות הביטוח עופר אליהו והמפקחת דורית סלינגר , צילום: עמית שעל מימין יו"ר איגוד חברות הביטוח עופר אליהו והמפקחת דורית סלינגר | צילום: עמית שעל מימין יו"ר איגוד חברות הביטוח עופר אליהו והמפקחת דורית סלינגר , צילום: עמית שעל

אליהו היה בין הגורמים שדחפו להגשת הבגץ. אלא שבדיון אתמול העלה מנכ"ל כלל איזי כהן טענה לפיה עדיף להתרכז כרגע במאבק נגד הפיקוח לגבי אופן היישום המהיר מידי של הסולבנסי שאין לו אח ורע באירופה כאשר סלינגר מצפה מהחברות ליישם ההוראות במלואן תוך שנתיים והמשמעות היא הצורך לגייס הון של מיליארדי שקלים בקרב החברות.

מנהלי החברות של מנורה והראל הצטרפו לכהן ולבסוף הוחלט להפיל את רעיון הבגץ וזאת לאחר שבא כוח האיגוד עורך דין אלכס הרטמן כבר שלח מכתב התרעה בנושא לסלינגר. אליהו שזעם על ההחלטה הכריז על התפטרותו מהתפקיד. בהמשך מצאו עצמם המנהלים בערב הגאלה של עיתון עדיף ואליהו בלט בהעדרו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות