אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי המאסר וניתוח הלב: משאל העם החזיר לחיים את סילביו ברלוסקוני צילום: איי אף פי

אחרי המאסר וניתוח הלב: משאל העם החזיר לחיים את סילביו ברלוסקוני

ראש הממשלה לשעבר שמר על שקט יחסי בתחילת הקמפיין, ואף הביע את תמיכתו ברפורמות, עד שהסקרים הראו שמחנה ה"לא" הוא זה שמחזיק בסיכויים הגדולים ביותר לנצח

04.12.2016, 20:39 | שירות כלכליסט

אחרי ההרשעה בהעלמת מס ובשידול לזנות של קטינה (בפרשה שכונתה בונגה־בונגה) וניתוח לב פתוח שהוא עבר השנה, קשה היה להאמין שסילביו ברלוסקוני יחזור לפוליטיקה האיטלקית. אבל, משאל העם שנערך היום במדינה היה מקפצה אידיאלית עבור ראש הממשלה לשעבר. היום הוא הצביע נגד הרפורמות בקלפי ברומא, לאחר שבחודש שקדם להצבעה הוא ניצל כל במה כדי להשמיע ביקורת עליה. מהכרזות מפורשות דוגמת "הרפורמה עלולה לסלול את דרכה של איטליה בחזרה לדיקטטורה" ועד "הרפורמה לא תשנה כלום" המתונה יותר, ברלוסקוני לא החמיץ הזדמנות להשמיע את קולו בעניין.

הפוליטיקאי ואיש העסקים בן ה־80 שמר על שקט יחסי בתחילת הקמפיין, ואף הביע את תמיכתו ברפורמות, עד שהסקרים הראו שמחנה ה"לא" הוא זה שמחזיק בסיכויים הגדולים ביותר לנצח. אף שבאיטליה סבורים שברלוסקוני מקווה שניצחון של מחנה ה"לא" ומבוי סתום פוליטי שעלול לבוא בעקבותיו יהפכו אותו למושיע לאומי שייקרא אל הדגל בזכות ניסיונו הרב, הוא לא מיהר לצאת בהכרזות. בראיון לערוץ 5 של רשת הטלוויזיה מדיה־סט שבבעלותו הוא הצהיר בחודש שעבר כי "אחליט אחרי ה־4 בדצמבר".

ברלוסקוני התייחס לניתוח שעבר והאשים בכך את בעיותיו עם החוק. "במשך 22 שנה עברתי 73 משפטים וביליתי שעות על גבי שעות עם עורכי הדין שלי כדי להתכונן ל־3,600 שימועים. כל המתח הזה גבה מחיר מהלב שלי", הוא אמר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות