אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכדורגלן הצעיר של ריאל מדריד סירב להקים חברה במקלט מס צילום: איי אף פי

הכדורגלן הצעיר של ריאל מדריד סירב להקים חברה במקלט מס

אביו של מרטין אודגור: "הוא ירוויח הרבה כסף בכל מקרה; מדובר גם בסוגיה מוסרית לגבי המאמצים שצריך להשקיע בניסיון לחסוך קצת מס כשאנשים אחרים נאבקים לשלם את שלהם"

06.12.2016, 22:01 | שירות כלכליסט

המסמכים שדלפו בשבוע האחרון על ידי Football Leaks הפנו זרקור על אי סדרים בתשלומי מס מצד שמות ידועים בעולם הכדורגל. על פי העיתון הספרדי אל מונדו, אחד העיתונים שפרסם את המידע, המסמכים חשפו גם את השווי של החוזה של השחקן הנורבגי הצעיר מרטין אודגורד בעת שחתם עליו עם ריאל מדריד ב-2015. "החוזה, שנחתם ב-22 בינואר, 2015 בין מדריד ואביו של השחקן, האנס אריק אודגורד, הוא עד 30 ביוני 2018 בשווי של 10.5 מיליון יורו", דווח בעיתון הספרדי.

קראו עוד בכלכליסט

באל מונדו דיווחו גם על הסעיפים של החוזה, שכללו בין השאר הבטחה שהשחקן, שהיה בן 16 בעת החתימה על החוזה יקבל "חדר במלון של ההרכב הראשון במתקן האימונים של הקבוצה", והוא ירוויח 50 אלף ליש"ט עבור כל משחק עם ההרכב הראשון". נכון לעכשיו, אודגורד שיחק פעמיים בלבד במדי ריאל מדריד (נגד חטאפה תחת אנצ באל מונדו דיווחו גם על הסעיפים של החוזה, שכללו בין השאר הבטחה שהשחקן, שהיה בן 16 בעת החתימה על החוזה יקבל "חדר במלון של ההרכב הראשון במתקן האימונים של הקבוצה", והוא ירוויח 50 אלף ליש"ט עבור כל משחק עם ההרכב הראשון". נכון לעכשיו, אודגורד שיחק פעמיים בלבד במדי ריאל מדריד (נגד חטאפה תחת אנצ'לוטי ונגד Cultural בגביע המלך בחודש שעבר). | צילום: איי אף פי באל מונדו דיווחו גם על הסעיפים של החוזה, שכללו בין השאר הבטחה שהשחקן, שהיה בן 16 בעת החתימה על החוזה יקבל "חדר במלון של ההרכב הראשון במתקן האימונים של הקבוצה", והוא ירוויח 50 אלף ליש"ט עבור כל משחק עם ההרכב הראשון". נכון לעכשיו, אודגורד שיחק פעמיים בלבד במדי ריאל מדריד (נגד חטאפה תחת אנצ

באל מונדו דיווחו גם על הסעיפים של החוזה, שכללו בין השאר הבטחה שהשחקן, שהיה בן 16 בעת החתימה על החוזה, יקבל "חדר במלון של ההרכב הראשון במתקן האימונים של הקבוצה", והוא ירוויח 50 אלף ליש"ט עבור כל משחק עם ההרכב הראשון". נכון לעכשיו, אודגורד שיחק פעמיים בלבד במדי ריאל מדריד (נגד חטאפה תחת אנצ'לוטי ונגד Cultural בגביע המלך בחודש שעבר).

לפי אל מונדו, הפרט המפתיע ביותר, בייחוד בהקשר של העלמות המס הרבות שדווחו, הוא שאביו של אודגורד סירב להקים חברה במקלט מס שתנהל את זכויות הדימוי של בנו, "שהוערכו באותה תקופה בסביבות 2 מיליון יורו בשנה".

במייל ששלח האב לפירמת עורכי דין שהציעה לסייע לו במעשה נכתב: "הוא ירוויח הרבה כסף בכל מקרה, מדובר גם בסוגיה מוסרית לגבי המאמצים שצריך להשקיע בניסיון לחסוך קצת מס כשאנשים אחרים נאבקים לשלם את שלהם".  עם זאת, הוא ציין סיבה נוספת: "זה מסוכן. הוא צריך להרוויח הרבה יותר כדי שזה יהיה רווחי".

בתוך כך, שופט בספרד מנסה להוציא צו איסור פרסום נגד 12 כלי תקשורת באירופה שהדליפו מסמכים מהם עולה כי שחקני כדורגל כמו כריסטיאנו רונאלדו מעורבים במערכת להעלמת מס במיליוני דולרים.

בבקשה לצו איסור הפרסום, שהגיעה לידי סוכנות הידיעות AFP, נטען כי המסמכים שדלפו ופורסמו בשבוע שעבר מפרים את הזכות לפרטיות, זאת מכיוון שהושגו באמצעות התקפת סייבר לכאורה על סן פררו, חברה המספקת ייעוצי מס לדמויות בספורט.

השופט ארטורו סמריאגו מקווה להשיג את שיתוף הפעולה של מערכת המשפט האירופית כדי למנוע מ-12 כלי תקשורת שחברים בתאגיד העיתונות החוקרת האירופי (EIC), ביניהם אל מונדו הספרדי, דר שפיגל הגרמני ומדיה פרט הצרפתי, לפרסם את המידע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות