אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי 50 שנה - הקופי שופ הוותיק ביותר באמסטרדם ייסגר צילום: גוגל סטריט וויו

אחרי 50 שנה - הקופי שופ הוותיק ביותר באמסטרדם ייסגר

הקופי שופ "מלו ילו" שפועל משנת 1967 ונחשב למקום עלייה לרגל עבור תיירים מכל העולם, ייסגר ב-1 בינואר בשל קרבתו לבית ספר

07.12.2016, 12:48 | שירות כלכליסט
הרשויות בהולנד סגרו את הקופי שופ הוותיק באמסטרדם, מהלך המדאיג את התיירים והמקומיים החוששים שהוא עלול לסמל את סופה של תרבות המריחואנה המפורסמת של העיר.

קראו עוד בכלכליסט

הקופי שופ, מלו ילו (Mellow Yellow), שפועל מאז 1967 ייסגר ב-1 בינואר, על פי צו של ראש העיר. המקום הוא שפרץ את הדרך והוביל לפריחה של חנויות המוכרות קנאביס ברחבי העיר. אולם, החנות נסגרת כחלק מתקנות הממשלה שאינן מרשות להפעיל קופי שופ ברדיוס של 245 מטרים מבית ספר.

מלו ילו. תקנות חדשות יביאו לסגירת קופי שופס הקרובים לבתי ספר, צילום: גוגל סטריט וויו מלו ילו. תקנות חדשות יביאו לסגירת קופי שופס הקרובים לבתי ספר | צילום: גוגל סטריט וויו מלו ילו. תקנות חדשות יביאו לסגירת קופי שופס הקרובים לבתי ספר, צילום: גוגל סטריט וויו

הבעלים ג'וני פטרם הביע חשש שזהו צעד ראשון לקראת סופה של תרבות הקופי שופ באמסטרדם. "מלו ילו היה הקופי שופ הראשון בעולם, ועכשיו רוצים לסגור אותו", אמר לעיתון הבריטי ה"טלגרף". "אני משרת אלפי אנשים בכל יום, תיירים ומקומיים. מגיעים לפה ישראלים ופלסטינים שמעשנים ביחד".

מלו ילו הוא אחד מ-28 חנויות שנסגרות בשל התקנות, המהוות חלק ממאמצי הממשלה לשכנע צעירים לא לעשן. עם זאת, אמסטרדם הצליחה להימנע עד כה מהחוק שאוסר על תיירים לבקר בחנויות הקופי שופ, שכבר נכנסה לתוקף באזורים אחרים במדינה. "אם לא נשיג הסכם, ניאלץ בסופו של דבר לאכוף את החוק, ואז יהיו לנו בעיות גדולות", מסר ג'ספר קרמן, דובר של ראש העיר.

תגיות