אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כשלון לקואליציה: חוק השוואת קצבת הנכות לשכר מינימום אושר בקריאה טרומית צילום: אוראל כהן

כשלון לקואליציה: חוק השוואת קצבת הנכות לשכר מינימום אושר בקריאה טרומית

קצבת הנכות המשולמת ע״י הביטוח הלאומי לכל מי שהוקצבו לו אחוזי נכות, עומדת על כ- 2,400 שקל, בעוד שכר המינימום במשק עומד על כ- 5,000 שקל. בין התומכים בהצבעה היום גם ח"כים מהקואליציה

07.12.2016, 17:13 | שחר אילן

כשלון לקואליציה במליאה. הכנסת אישרה בקריאה טרומית ברוב של 42 תומכים מול 39 מתנגדים את חוק השוואת קצבאות הנכים לשכר מינימום, שהגיש יו"ר סיעת מרצ ח"כ אילן גילאון. האוצר מעריך שעלות הצעת החוק תהיה 3 מיליארד שקל. ההצעה אושרה לאחר שמספר חברים בקואליציה הפרו משמעת קואליציונית. הסיכוי שההצעה תשלים חקיקה קלוש אבל יתכן שהעברתה תפעיל לחץ לשיפור מסויים של הקצבה.

יו"ר הנהלת הקואליציה דוד ביטן מהליכוד טוען שההצבעה האלקטרונית נערכה בטעות כאשר הוא דרש הצבעה שמית. הוא דורש הצבעה חוזרת. עם זאת, ספק אם הדבר אפשרי מבחינה תקנונית. ביטן אמר שינקוט אמצעים כלפי הח"כים שלא הצביעו עם הקואליציה. "אני לא פראייר", אמר.

ח"כ אילן גילאון, צילום: אוראל כהן ח"כ אילן גילאון | צילום: אוראל כהן ח"כ אילן גילאון, צילום: אוראל כהן

קצבת הנכות המשולמת ע״י הביטוח הלאומי לכל מי שהוקצבו לו אחוזי נכות, עומדת על כ- 2,400 שקל, בעוד שכר המינימום במשק, עומד על כ- 5,000 שקל. לפני כשנה

העלה גילאון את הצעת החוק לראשונה. היא נפלה על חודו של קול, בשל התנגדות הממשלה. הדברים אף הגיעו לכדי עימות חריף בין גילאון לבין שרת המשפטים, איילת שקד, במליאת הכנסת.

גילאון העלה את ההצעה השבוע על רקע היום הבינ״ל לזכויות אנשים עם מוגבלויות שחל בו. הוא טען ש"הקצבה הזעומה הניתנת כיום דנה אדם עם מוגבלות לחיים בעוני. היא אמורה להספיק לקיום מינימלי, אך ברור לכל שהיא אינה מספיקה כהוא זה לצרכיו של אדם עם מוגבלות, הנדרש לרכוש תרופות, לממן נסיעות בתחבורה ציבורית או במוניות ממקום למקום, לכלכל את ביתו, ולעיתים גם להעסיק עובד סיעודי".

ח"כ דב חנין מהרשימה הערבית המשותפת אמר ש"כשהעלנו את שכר המינימום אמרנו, שהשלב המשלים צריך להיות גם העלאה של קצבת הנכות, שאסור שתישאר מאחור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
נכות כללית
נכים משותקי גפיים תחתונות או עליונות קטועי שני רגליים או ידיים רק להם מגיע וזה מצמצם את הזכים שבאמת זכאים כולם יודעים כמה עולה לטפל כל הזמן בפצעי לחץ אז רק אלה שיש להם שיתוק או קטועי שצי רגליים או ידיים שיעלו 1200 ש"ח וקצבת ניידות לנכים אלה תעמוד על 3500ש"ח ללא קשר לנפח מנוע אגב נכים אלה לא יוצאים להפגנות ולא תראו אותם הרי הם חסרי יכולת פיזית
משותק גפיים  |  30.01.17
לכל התגובות