אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
SpaceX דוחה שיגור ראשון של רקטה שתוכנן לאמצע החודש: "צריכים עוד זמן" צילום: twitter / Mike gruss

SpaceX דוחה שיגור ראשון של רקטה שתוכנן לאמצע החודש: "צריכים עוד זמן"

החברה היתה אמורה לשגר לחלל רקטה בעוד שבוע, אך הודיעה היום כי היא "צריכה עוד זמן" - 3 חודשים לאחר הפיצוץ שהוביל לאובדן של הלוויין הישראלי "עמוס 6"

07.12.2016, 22:04 | שירות כלכליסט

חברת SpaceX של אלון מאסק דוחה את השיגור של רקטה לחלל שתוכנן לאמצע דצמבר. השיגור היה אמור להיות הראשון של החברה, לאחר התפוצצות רקטת ה"פלקון 9" שגרמה לאובדן הלוויין הישראלי עמוס 6, ובמסגרתו אמור היה טיל הפלקון של החברה לשאת 10 לווינים. במקום אמצע דצמבר, המועד המתוכנן כעת לביצוע השיגור על פי החברה הוא תחילת ינואר.

פיצוץ לוויין עמוס 6 בפלורידה בספטמבר, צילום: USlaunchreport.com פיצוץ לוויין עמוס 6 בפלורידה בספטמבר | צילום: USlaunchreport.com פיצוץ לוויין עמוס 6 בפלורידה בספטמבר, צילום: USlaunchreport.com

הלוויין עמוס 6 נהרס בפיצוץ באתר השיגור בקייפ קנברל בפלורידה, לאחר שרקטת שיגור מדגם "פלקון 9" של חברת SpaceX התפוצצה. הפיצוץ העז הרעיד בניינים רבים באזור, ועשן שחור סמיך היתמר ממקום האירוע.

פיצוץ הלוויין גרם לחלל תקשורת לרשום הפסד של 34 מיליון דולר ברבעון השלישי. החברה ציינה בדוחותיה כי אחד הלקוחות שלה מאיים להגיש נגדה תביעה של 30 מיליון דולר, בטענה כי החברה לא קיימה את חובת ההיוועצות עמו טרם השיגור, כפי שנקבע בחוזה בין הצדדים. לפי הערכות, אותו לקוח הוא חברת פייסבוק - שהיתה אמורה לספק באמצעות הלוויין שירותי אינטרנט באפריקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות