אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקרנות המחקות של מנורה יימכרו למגדל קרנות נאמנות - ולא ימוזגו לאלשטולר

הקרנות המחקות של מנורה יימכרו למגדל קרנות נאמנות - ולא ימוזגו לאלשטולר

המיזוג בין אלטשולר שחם למנורה פיננסים לא יכלול את הקרנות המחקות, המנהלות 880 מיליון שקל. מגדל שוקי הון תשלם סכום סמלי עבור הפעילות, שלא הניבה עד כה רווחים למנורה

28.12.2016, 14:58 | רחלי בינדמן

חברת קרנות הנאמנות של מגדל שוקי הון תרכוש את תיק קרנות הנאמנות המחקות של בית ההשקעות מנורה פיננסים - ואלה לא ימוזגו לתוך חברת קרנות הנאמנות של אלטשולר.  

קראו עוד בכלכליסט

היקף הנכסים בקרנות המחקות של מנורה עומד על 880 מיליון שקל והם ימכרו במחיר סמלי למגדל שוקי הון, שמובילה את תעשיית הקרנות המחקות. מגדל מסירה כך מתחרה בתחום המחקות, שהקשתה עליה בשנה האחרונה להעלות דמי ניהול.

קרנות מחקות הן חלופה לתעודות סל ומטרתן להשיג את תשואת המדדים אחריהן הן עוקבות (כיום אין בהם מסחר רציף אך הדבר עתיד להשתנות בחקיקה). הקרנות האמורות טרם ייצרו רווחים למנורה, בשל היקף הפעילות הקטן ודמי ניהול הפסדיים.

בשבוע שעבר פורסם כי פעילות הקרנות והתיקים של מנורה תמוזג לתוך חברות הקרנות והתיקים של אלטשולר. התמורה בעסקה תהיה דרך הקצאת מניות למנורה בחברות הקרנות והתיקים של אלטשולר. אלטשולר ימזג את יתר פעילות הקרנות של מנורה לתוך חברת הקרנות שלו, ולאחר המיזוג יחזיק אלטשולר ב-80% מהחברה ומנורה תחזיק ב-20%. החלוקה בוצעה לפי מפתח ההכנסות נטו (אחרי תשלום הפצה לבנקים) של כל אחד מהגופים.

באלטשולר לא רצו את הקרנות המחקות, בעיקר בשל העובדה שמעצם טיבן הן מנוגדות לשיטת הניהול של אלטשולר - בית ההשקעות דוגל בניהול אקטיבי המבקש להכות את ביצועי השוק.

את חברת קרנות הנאמנות של מגדל מנהל שגיא שטיין. בניגוד להערכות המוקדמות, מנכ"ל בית ההשקעות מנורה פיננסים זיו שמש לא ישתלב באלטשולר ויצא לדרך חדשה.  

ארי קלמן מנכ"ל מנורה מבטחים, צילום: דורון גלעד ארי קלמן מנכ"ל מנורה מבטחים | צילום: דורון גלעד ארי קלמן מנכ"ל מנורה מבטחים, צילום: דורון גלעד

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות