אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי ניהול הדסה ואלון: אביגדור קפלן בדרך לתפקיד מנכ"ל משרד העבודה והרווחה צילום: הילה ספאק

בלעדי לכלכליסט

אחרי ניהול הדסה ואלון: אביגדור קפלן בדרך לתפקיד מנכ"ל משרד העבודה והרווחה

קפלן, לשעבר מנכ"ל אלון, הדסה וכלל ביטוח, כבר קיים כמה פגישות בעניין עם שר הרווחה חיים כץ

29.12.2016, 07:01 | גולן חזני

מינוי מפתיע במשרד העבודה והרווחה. ל"כלכליסט" נודע שמנכ"ל קבוצת אלון היוצא אביגדור קפלן הוא המועמד המוביל של השר חיים כץ לתפקיד מנכ"ל המשרד. קפלן צפוי להחליף בתפקיד את אלי יבלון שנפטר מדום לב לפני כחודש.  

קראו עוד בכלכליסט

לקפלן נסיון עשיר במגזר הציבורי והפרטי. הוא כיהן בעבר במשך ארבע שנים כמנכ"ל קופת חולים כללית ולאחריהן כמנכ"ל חברת כלל ביטוח מקבוצת אי.די.בי. קפלן נחשב לאחד המנהלים המוערכים בישראל בתחום הביטוח.

ב־2013 התמנה קפלן למנכ"ל בית החולים הדסה בירושלים בזמן אחד המשברים הניהוליים הקשים שידע המוסד. קפלן כיהן בתפקיד כשנה שבמהלכה גיבש בית החולים תוכנית הבראה, זאת בזמן שקפלן הביע התנגדות נחרצת למינוי חשב מלווה לבית החולים.

בתפקידו האחרון היה קפלן כאמור מנכ"ל קבוצת אלון שבשליטתו של שרגא בירן, שהגיעה להסדר חוב עם נושיה בעקבות קריסת רשת המרכולים מגה.

בתפקידים האחרונים שמילא היה קפלן מעורב במאבקים לא פשוטים. 

אביגדור קפלן , צילום: עמית שעל אביגדור קפלן | צילום: עמית שעל אביגדור קפלן , צילום: עמית שעל

לתפקיד מנכ"ל קבוצת אלון הוא הגיע בינואר 2015, לאחר שבירן לא חידש את החוזה עם קרוב משפחתו ושותפו למשך 20 שנה בבעלות על הקבוצה דודי וויסמן.

קפלן לא הצליח לעצור את הקריסה של רשת מגה, שהייתה רשת המרכולים השנייה בגודלה בישראל. בסופו של דבר הרשת הגיעה להקפאת הליכים בגלל חובות של 1.2 מיליארד שקל. נאמניה החליטו למכור אותה לרשת יינות ביתן.

לא זו אף זו, קבוצת אלון איבדה את הנכס המשמעותי ביותר שלה כשמכרה את אלון הריבוע הכחול לאיש העסקים מוטי בן משה במסגרת הסדר החוב, בתמורה ל־115 מיליון שקל. קבוצת אלון נותרה עם חובות של 1.7 מיליון שקל.

ל"כלכליסט" נודע ששר העבודה והרווחה כץ קיים מספר פגישות עם קפלן בנוגע למינוי הצפוי. השר מעוניין למנות את קפלן בעיקר בשל נסיונו גם בתחום שירותי הבריאות וגם בתחום הפיננסים.

גורמים בכירים במשרד העבודה והרווחה מסרו לכלכליסט כי קפלן הוא "מנהל בסדר גודל שהשירות הציבורי לא הכיר". עוד הוסיפו הגורמים כי "אם יצא אל הפועל, המינוי יכול להיות סנונית ראשונה לכניסת שורה של מנהלים בכירים מהשוק הפרטי לשדרת הניהול של שירות המדינה״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות