אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר צ'ק פוינט מריוס נכט משקיע בחברת הביומד ביונדווקס צילום: אוראל כהן

יו"ר צ'ק פוינט מריוס נכט משקיע בחברת הביומד ביונדווקס

חברת אנג'לס הייטק שבבעלות נכט תשקיע 11 מיליון שקל בחברה הישראלית ותחזיק בתום העסקה נתח של 20%. נכט שייך לקבוצת המייסדים המצומצת של צ'ק פוינט, לצידו של גיל שויד ושלמה קרמר

02.01.2017, 14:45 | דרור רייך

חברת הביומד ביונדווקס, העוסקת במחקר ופיתוח חיסון אוניברסלי כנגד שפעת, דיווחה הבוקר על כניסה של משקיע חדש: אנג'לס הייטק (Angels High Tech Investments) שבבעלות יו"ר צ'ק פוינט, מריוס נכט, רכשה מניות ביונדווקס ב-10.9 מיליון שקל (2.8 מיליון דולר).  

קראו עוד בכלכליסט

אנג'לס תחזיק עם השלמת העסקה ב-20% מהמניות. ההשקעה תתבצע לפי מחיר הסגירה בבורסת תל-אביב ב-29 בדצמבר, כלומר 32.3 אגורות.

איש העסקים מריוס נכט מכהן משנת 2015 כיו"ר צ'ק פוינט, חברת התוכנה שהקים יחד עם גיל שויד ושלמה קרמר. במקביל לפעילות בצ'ק פוינט נכט הוא איש עסקים שעושה חיל בזכות עצמו, המעורב בכמה וכמה עסקי הייטק.

חשד לשימוש במידע פנים

נשיא ומנכ"ל ביונדווקס, רון בבקוב, נחקר באפריל האחרון בחשד לשימוש במידע פנים. על פי החשד, בטרם פרסום דיווח מיידי מהותי של ביונדווקס על ניסוי קליני שלב 2 במוצר שלה בארה"ב, העביר בבקוב למקורבו טל כהן מידע על ההודעה. כהן העביר את מידע הפנים לאחיו רועי כהן ולאדם נוסף.

על סמך המידע המוקדם, כך לפי החשד, רכש רועי כהן מניות החברה לחשבון בבעלותו. עם פרסום ההודעה זינקה מניית ביונדווקס ב־35%. כהן מכר את המניות שהניבו לו רווח כולל של כ־114 אלף שקל.

גם האחים כהן נחקרו באזהרה ברשות, ובית המשפט שחרר גם אותם בתנאים מגבילים. בבקוב מחזיק ב־4% ממניות החברה, שני רק לקרנות הנאמנות של אי.בי.אי (6.7%).

מניית ביונדווקס הנסחרת בנאסד"ק ובתל אביב איבדה 17% ב-2016, לאחר נפילה של 46% ב-2015. שווי השוק של החברה עומד על 43 מיליון שקל. החברה עדין לא רושמת הכנסות, ובסיכום תשעת החודשים הראשונים של 2016 הציגה הפסד של 6.7 מיליון שקל.

מריוס נכט, צילום: אוראל כהן מריוס נכט | צילום: אוראל כהן מריוס נכט, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות