אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלמן אלדובי זכה במכרז הפנסיה של קופ"ח מכבי צילום: יח"צ

בלעדי לכלכליסט

הלמן אלדובי זכה במכרז הפנסיה של קופ"ח מכבי

המכרז המקורי של קופ"ח מכבי נפסל תחילה על ידי המפקחת על הביטוח לאחר שנתן עדיפות לקרנות הפנסיה הגדולות

02.01.2017, 14:43 | רחלי בינדמן

זכיה גדולה של בית ההשקעות הלמן אלדובי באחד המכרזים הפנסיונים הגדולים ביותר שיצאו בחודשים האחרונים – לכלכליסט נודע כי בית ההשקעות שפועל בימים אלו להנפיק את פעילותו לפי שווי של 120 מיליון שקל – זכה במכרז ניהול כספי הפנסיה של עובדי קופת חולים מכבי.

קראו עוד בכלכליסט

המכרז פורסם בפברואר השנה וכלל לראשונה דרישת סף חסרת תקדים לפיה עבור פורשי הפנסיה דמי הניהול שייגבה הגוף הזוכה לא יהיו גבוהים מ-0.3% בעוד היום קרנות הפנסיה גובות מכל הפורשים דמי ניהול אחידים ומקסימאלים של 0.5% ללא קשר להטבות מהם נהנו קודם לכן. מדובר בזכייה משמעותית להלמן אלדובי שכן מדובר בגוף עם 8000 עובדים.

אורי אלדובי יו"ר הלמן אלדובי ורמי דרור מנכ"ל הלמן אלדובי, צילום: יח"צ אורי אלדובי יו"ר הלמן אלדובי ורמי דרור מנכ"ל הלמן אלדובי | צילום: יח"צ אורי אלדובי יו"ר הלמן אלדובי ורמי דרור מנכ"ל הלמן אלדובי, צילום: יח"צ

המכרז עלה לכותרות לאחר שבמתכונתו המקורית נפסל על ידי המפקחת על הביטוח דורית סלינגר שכן תנאיו המקוריים יצרו עדיפות לכאורה לקרנות הפנסיה הגדולות. כתוצאה מכך יצא מכבי במכרז מתוקן בו זכתה אמנם קרן פנסיה קטנה. לפי תנאי המכרז הזוכה היה צריך להתחייב לא לגבות דמי ניהול הגבוהים מ-0.1% מהסכום הצבור ועד 0.95% מההפקדות השוטפות או 0% מהסכוםה צבור ו2.6% מההפקדות השוטפות.

כידוע קרן הפנסיה של הלמן זכתה באחרונה להפוך לקרן פנסיית ברירת המחדל של המדינה לצד הקרן של מיטב-דש לאחר שהתחייבו לדמי ניהול אפסיים לכלל הציבור למשך תקופה אותם ישווקו בשנתיים הקרובות עד המכרז הבא (ועשר שנים לכל מצטרף). הלמן אלדובי גם הפתיעו כשזכו במכרז הפנסיה של עובדי חברת חשמל וחטפו את הלקוח היוקרתי מבית ההשקעות אינפיניטי עבור דמי ניהול קבועים של כ-8 מיליון שקל בשנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות