אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שרי הממשלה ונהגיהם יבחרו רכב חדש בתערוכה בלעדית צילום: Nissan

בלעדי לכלכליסט

שרי הממשלה ונהגיהם יבחרו רכב חדש בתערוכה בלעדית

שלושת הדגמים שנבחרו - ניסאן אלטימה, ניסאן מקסימה וסקודה סופרב - יוצגו בכנסת ביום ראשון, והשרים יוכלו להתרשם ולבצע נסיעות מבחן. המכרז אמור להביא לסיום את תופעת השכרת הרכבים של שרים רבים

05.01.2017, 06:50 | תומר הדר

תערוכת רכב אקסקלוסיבית עבור שרי ישראל ונהגיהם תתקיים ביום ראשון הקרוב. כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

ביום זה יוצבו בכנסת שלושת דגמי המכוניות הזוכים במכרז השרים — ניסאן מקסימה היוקרתית, ניסאן אלטימה העממית וסקודה סופרב היוקרתית גם כן — החל מהשעה 9 בבוקר ועד שעות אחר הצהריים. שרי הממשלה יגיעו עם נהגיהם על מנת להתרשם מן המכוניות, לבצע בהן נסיעות מבחן ולקבל עליהן מידע מנציגי יבואני הרכב שזכו במכרז רכבי השרים.

כפי שנחשף ב"כלכליסט", באוקטובר האחרון הכריזה המדינה על זכייתם של שלושת הדגמים האלו במכרז. את הסופרב מציעה יבואנית סקודה בשתי רמות אבזור, כשהבכירה מביניהן, "לוראן קלמנט", מצוידת, בין היתר, במושבי עור, במערכת מולטימדיה מתקדמת ובמערכות בטיחות אקטיביות. 

ניסאן מקסימה , צילום: Nissan ניסאן מקסימה | צילום: Nissan ניסאן מקסימה , צילום: Nissan

מחיר המחירון של הסקודה סופרב ברמת אבזור בסיסית הוא 200 אלף שקל, וברמת אבזור בכירה 238 אלף שקל. מחירה של הניסאן מקסימה הוא הוא 240 אלף שקל, ושל הניסאן אלטימה — 165 אלף שקל. לא ידוע אם אלה יהיו המחירים שתשלם הממשלה.

השרים נדרשים לקבל החלטה תוך שבועות ספורים על המכונית שיבחרו. המכרז הנוכחי אמור להביא לסיום תופעה בעייתית של שרים רבים ששוכרים מכוניות, מה שיוצר היעדר אחידות ביניהם השרים השונים.

לפני כשלוש שנים פורסם מכרז רכש לרכבים עבור השרים, שבו זכו ב.מ.וו סדרה 5 וסיטרואן C5. תדמיתה של הב.מ.וו היוקרתית מדי והסיטרואן העממית מדי גרמו לשרים להימנע מבחירה והם העדיפו לשכור רכבים.

כעת, נוכח הדגמים החדשים, יופסק ככל הנראה מנהג שכירת הרכבים על ידי שרי הממשלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות