אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משכך כאבים: פעילים חברתיים יחלקו 4,200 ג'וינטים בנאום ההשבעה של טראמפ צילום: איי פי

משכך כאבים: פעילים חברתיים יחלקו 4,200 ג'וינטים בנאום ההשבעה של טראמפ

הפעילים מנסים לקדם את לגליזציית המריחואנה בוושינגטון הבירה - אחרי שהקונגרס חסם את החלטת התושבים עוד בשנת 2014 להפוך את צריכת הסם לחוקית

05.01.2017, 16:16 | שירות כלכליסט

פעילים חברתיים למען לגליזציה של מריחואנה בארה"ב מתכוונים לחלק אלפי ג'וינטים ביום ההשבעה של הנשיא הנבחר דונלד טראמפ, כאמצעי להעלאת המודעות לנושא.

קראו עוד בכלכליסט

העמותה ללגליזציה של מריחואנה בוושינגטון (DCMJ) העומדת מאחורי היוזמה להפוך את הסם לחוקי בבירה האמריקאית ב-2014, יצאו לרחובות ב-20 בינואר כדי לחלק 4,200 ג'וינטים שהם כ-1.13 ק"ג של מריחואנה.

"אנו נאלצים לנקוט באמצעי קידום אלו משום שממשלתו של טראמפ לא ציינה ולו פעם אחת את עניין המריחואנה מאז שהוא נבחר", אמר מייסד העמותה אדם איידינגר. "הדבר מזכיר לאנשים שהציבור רוצה שינוי, והפוליטיקאים לא מתכוונים לעשות כך".

על פי איידינגר, חלוקת הג'וינטים פועלת בשני מישורים. ראשית, על אף שהמצביעים בוושינגטון הבירה הצביעו בעד הלגליזציה של המריחואנה כבר ב-2014, הרי שעדיין לא חוקי לקנות ולמכור את הסם בעיר הבירה. זאת, משום שהקונגרס חסם את המחוקקים ברשות העירונית מלהעביר את חוקי המריחואנה החדשים.

שנית, הפעילים מקווים ליישר קו עם תומכיו של טראמפ שתמכו בלגליזציה של המריחואנה במדינותיהם כדי שיוכלו לשתף פעולה ולדחוף את הממשלה הרפובליקנית להרחיב את הלגליזציה ולטפל ברגולציה המכבידה על עסקים בתעשיית המריחואנה.

בפברואר 2015 הצהירו ראש עריית וושינגטון הבירה וראש המשטרה בעיר על מדיניות "גידול בבית, שימוש בבית", או "יוזמה מס' 71", חרף התנגדות הקונגרס. החוק התיר גידול כמויות קטנות של מריחואנה ביתית לצריכה אישית אולם ראשת העיר, מיוריאל באווזר אמרה שלא תאפשר ליזמים לנהל פעילות עסקית הקשורה למריחואנה, כגון מועדוני קנאביס.

הבית הלבן, צילום: שאטרסטוק הבית הלבן | צילום: שאטרסטוק הבית הלבן, צילום: שאטרסטוק

ארגון DCMJ מתכוון להתחיל את החלוקה בשמונה בבוקר ב-20 בינואר בצדו המערבי של כיכר דופונט, הנמצא באזור בעיר שם השימוש בסם הוא חוקי. לאחר מכן תצא תהלוכה של צועדים לאזור ה"מול" – השדרה המרכזית של העיר ומקומם של מוסדות הממשל – שם תתקיים הפגנת מחאה. התוכנית היא להצית את הג'וינטים בדיוק 4 דקות ועשרים שניות לאחר תחילת נאום ההשבעה של טראמפ. הספרות 4 ו-2 מסמלים את ה-20 באפריל - יום המריחואנה הלאומי בארה"ב.

"המטרה העיקרית כעת היא להראות שהרפורמה במריחואנה אינה סוגיה מפלגתית", אמר ניקולאס שילרף ממייסדי הארגון. "לא מדובר כלל במחאה נגד טראמפ. זוהי פעילות לחיזוק המודעות. אנו מתכוונים לחלק לאנשים ג'וינטים, ללא קשר לדעותיהם הפוליטיות". שילר אמר את הדברים בראיון ל"אינדיפנדנט", וציין כי הארגון מודאג במיוחד מהבחירה של טראמפ בג'ף סשונס לתפקיד התובע הכללי. סשונס אמר בזמנו כי "מריחואנה אינה מסוג הדברים שיש להפכם לחוקיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות