אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרקליטות צפויה להגיש בימים הקרובים כתב אישום נגד בעל השליטה באנגל משאבים

הפרקליטות צפויה להגיש בימים הקרובים כתב אישום נגד בעל השליטה באנגל משאבים

החשדות נגד גבאי הם שלא דיווח על אחזקותיו במניות אנגל משאבים בזמן שניהל מו"מ על רכישת השליטה בחברה מידי מחזיקי האג"ח שלה. גבאי רכש את השליטה בחברה במרץ 2016

06.01.2017, 08:57 | גיל קליאן
חברת אנגל משאבים דיווחה אמש (ה') כי בכוונת הפרקליטות להגיש בימים הקרובים כתב אישום נגד בעל השליטה בחברה - אלי גבאי.

קראו עוד בכלכליסט

החשדות נגד גבאי הם שלא דיווח על אחזקותיו במניות אנגל משאבים בזמן שניהל מו"מ על רכישת השליטה בחברה מידי מחזיקי האג"ח שלה.

מהחברה דווח כי "ביום 5 בינואר 2017 קיבלה הודעה מבא כוחו של מר גבאי לפיה לאחר קיום שימוע, הודיעה הפרקליטות כי בדעתה להגיש כתב אישום בימים הקרובים".

ההשתלטות על אנגל משאבים היתה חלק ממסע רכישות של משפחת גבאי, שרכשה בשנה וחצי האחרונות 3 חברות בתחומי הנדל"ן והבנייה.

במרץ 2016 השתלטו קבוצת גבאי ודיוויד מוריס על חברת הנדל"ן אנגל משאבים תמורת 6.5 מיליון יורו (26 מיליון שקל) והזרמה של 20 מיליון שקל לתוך החברה.

לפני מספר שבועות הודיעה קבוצת גבאי כי חתמה על הסכם ראשוני לרכישת השליטה (24.82%) בתמיר פישמן נדל"ן מאליהו קנפלר תמורת 9.5 מיליון שקל.

אלי גבאי אלי גבאי אלי גבאי

קודם לכן, ביוני 2015, רכשה קבוצת גבאי את הפעילות של חברת צ. לנדאו תמורת 44 מיליון שקל, לאחר שזו נקלעה לקשיים. לצ. לנדאו יש פרויקטים בראש העין, בקריית גת ובאשקלון.

קבוצת גבאי הוקמה לפני כשלושה עשורים בידי שמשון גבאי, הנושא בה תואר יו"ר אולם כיום כמעט אינו מעורב בפעילותה. את מושכות הניהול מחזיק היום דור ההמשך: כמנכ"לית משמשת הבת עו"ד מאיה גבאי טובול (42), שגם בעלה אריק טובול מועסק בקבוצה כמנהל פעילות התכנון והביצוע; הבן אלי גבאי (34) הוא סמנכ"ל הפיתוח העסקי של הקבוצה; הבת תמר גבאי (28) היא מנהלת הרכש; והבת אורית גבאי טירר (40) היא סמנכ"לית שיווק ומכירות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות