אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשד: המיליארדר האוסטרלי ג'יימס פאקר מימן ארוחות פאר לבני הזוג נתניהו צילום: רויטרס, אלכס קולומויסקי

חשד: המיליארדר האוסטרלי ג'יימס פאקר מימן ארוחות פאר לבני הזוג נתניהו

פרט לסיגרים שסופקו לרה"מ על ידי ארנון מילצ'ן, חושדת המשטרה במסגרת "תיק 1,000" כי פאקר סיפק לו ולרעייתו ארוחות והטבות נוספות בעשרות אלפי שקלים. מוקדם יותר היום נחשפה פרשת נתניהו השנייה - במרכזה עומד מו"ל "ידיעות אחרונות" ארנון מוזס

08.01.2017, 22:45 | שירות כלכליסט

המיליארדר האוסטרלי ג'יימס פאקר סיפק לראש הממשלה בנימין נתניהו ולרעייתו שרה ארוחות והטבות נוספות בשווי של עשרות אלפי שקלים - כך דיווח הערב העיתונאי רביב דרוקר במהדורת החדשות של ערוץ 10. החשדות נוגעים לפרשה הראשונה שבה חשוד נתניהו בקבלת טובות הנאה, ובמסגרתה נחשף קודם לכן כי מפיק העל ארנון מילצ'ן סיפק לנתניהו סיגרים בעשרות אלפי שקלים.

קראו עוד בכלכליסט

לפני כחודש וחצי דיווח ערוץ 10 שנתניהו נהג להשתמש בביתו של פאקר בקיסריה לפגישותיו בעוד בנו יאיר התארח בבתיו של פאקר בתל אביב ובחו"ל. בנוסף דווח שפאקר נתן כרטיסים להופעה של מי שהיתה בת זוגו, מריה קארי, למשפחת נתניהו ולראש המוסד היום, יוסי כהן. על פי הדיווח היום, פאקר - שהוא גם ידיד של מילצ'ן - חלק עמו את ערוץ ההטבות לבני משפחת נתניהו.

מילצ מילצ'ן. המשטרה מתעניינת במנגנון שאיפשר את העברת הסיגרים | צילום: גיל נחושתן מילצ

במקביל בערוץ 2 דיווח אמנון אברמוביץ' כי 3-4 אילי הון היו מעורבים בהעברה השיטתית של מתנות לבני הזוג. ברוך קרא דיווח בערוץ 10 כי בידי המשטרה עדויות של האנשים שהיו אחראים על המנגנון להבאת המתנות לבני הזוג - בהם האדם שאליו פנו, ככל הנראה, על מנת לחדש את מלאי הסיגרים, וכן נהג לשעבר במשרד ראש הממשלה.

מוקדם יותר היום דיווח ערוץ 2 כי ראש הממשלה נתניהו ומו"ל "ידיעות אחרונות" ארנון (נוני) מוזס נחקרו באזהרה בחשד לניסיון לקבלת ומתן טובות הנאה בפרשה הנקראית תיק 2000.

על פי הפרסום, מוזס שוחח ממושכות עם נתניהו על עסקה שתסייע ל"ידיעות אחרונות" בשוק הפרינט ולרה"מ בסיקור אוהד יותר. מוקדם יותר הבוקר פורסם ב"הארץ" כי החקירה בנוגע לאיש העסקים מתמקדת במגעים בין נתניהו לבין איש עסקים על הטבות הדדיות, שתיעוד שלהם נמצא בידי חוקרי המשטרה.

ארנון מוזס הוא מו"ל "ידיעות אחרונות" ובעל השליטה באתר ynet וב"כלכליסט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות