אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה-FBI עצר בכיר בפולקסווגן בחשד להונאה בארה"ב צילום: רויטרס

ה-FBI עצר בכיר בפולקסווגן בחשד להונאה בארה"ב

על פי הדיווחים, מדובר באוליבר שמידט, ראש מחלקת התקינה והרגולציה, ששימש בתפקיד בפולקסווגן ארה"ב גם בתקופה שהתפרצה פרשת דיזלגייט

09.01.2017, 12:51 | תומר הדר

בכיר בפולקסווגן ארה"ב נעצר בשעות הלילה על ידי ה-FBI (לשכת החקירות הפדרלית), כך מדווחים אמצעי תקשורת בארה"ב. על פי הדיווחים, האישום חמור במיוחד: קונספירציה להונאת ארה"ב.  

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדיווחים, מדובר באוליבר שמידט, ראש מחלקת התקינה והרגולציה, שכיהן בתפקיד בפולקסווגן ארה"ב בשנים 2014 ו-2015. כזכור, בשלהי 2015 התגלה כי פולקסווגן שתלה במכוניות מדגמים מסוימים בעלי מנועי דיזל בנפח 1.6 ו-2.0 ליטרים תוכנה מיוחדת, שגרמה למכוניות לפלוט מעט מזהמים כאשר נבחנו על ידי הרשויות, מה שידוע כפרשת דיזלגייט. כאשר הסתיים מבחן הזיהום, שב הרכב לפלוט מזהמים רבים יותר, כפי שפורסם ב"כלכליסט".

בישראל פועלות הרשויות לטיפול בתופעה: על פי הוראת המשרד להגנת הסביבה, אלפי מכוניות פולקסווגן הנוסעות בכבישי הארץ לא יורשו לעבור את מבחן הרישוי השנתי ("טסט") במידה ולא יטופלו על ידי היבואנית כדי לנטרל את התוכנה הזדונית.

בישראל זומנו לאחרונה כ-5,500 בעלי מכוניות פולקסווגן בעלות מנועי דיזל לצורך ביצוע התיקון, מדובר בכמחצית ממכוניות פולקסווגן מזהמות הנוסעות בכבישי הארץ.  

בעל רכב פולקסווגן משיקגו שתבע את החברה (ארכיון), צילום: אם סי טי בעל רכב פולקסווגן משיקגו שתבע את החברה (ארכיון) | צילום: אם סי טי בעל רכב פולקסווגן משיקגו שתבע את החברה (ארכיון), צילום: אם סי טי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות