אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות התנגדות אנטרופי: מישורים מורידה מסדר היום את הדיון בשכר בעל השליטה צילום: גלעד קוולרצ'יק

בעקבות התנגדות אנטרופי: מישורים מורידה מסדר היום את הדיון בשכר בעל השליטה

ברקע להחלטה: חוות דעת שהגישה חברת הייעוץ לבעלי המניות בחברה, ובה התנגדות להסכם הנוכחי עם גיל בלוטרייך המכהן כנשיא וכמנהל פיתוח עסקי

10.01.2017, 17:27 | ניר טל

שעות בודדות לפני כינוס אסיפת בעלי המניות של חברת הנדל"ן מישורים אתמול הודיעה הנהלת החברה על ביטול ההצבעה שנועדה לאשר את חידוש הסכם שירותי הניהול שבין החברה לבין חברת הניהול של גיל בלוטרייך והסרתו מסדר היום של האסיפה. בלוטרייך, אחד מבעלי השליטה בחברה (37.2%), מכהן כדירקטור, נשיא ומנהל פיתוח עסקי במישורים. זאת בנוסף לתפקידו כיו"ר חברת הבת סקייליין.

קראו עוד בכלכליסט

ברקע להחלטה חוות דעת שהגישה "אנטרופי" לבעלי המניות בחברה, וביניהם גופים מוסדיים, ובה התנגדות להסכם הנוכחי. ל-"כלכליסט" נודע כי מקור ההתנגדות להסכם שהוצע הוא ככל הנראה גובהו של המרכיב הקבוע בשכרו של בלוטרייך והיעדים שהוצבו לו במסגרת השכר המתבסס על תגמול משתנה.

גיל בלוטרייך בעלי קבוצת מישורים, צילום: גלעד קוולרצ גיל בלוטרייך בעלי קבוצת מישורים | צילום: גלעד קוולרצ'יק גיל בלוטרייך בעלי קבוצת מישורים, צילום: גלעד קוולרצ

על פי מדיניות התגמול הנוכחית שאושרה באפריל 2014, תקרת דמי הניהול השנתיים של בלוטרייך עומדת על כ-150 אלף דולר (12.5 אלף דולר בחודש). בנוסף, זכאי בלוטרייך למענק משתנה בהיקף של עד 7 משכורות חודשיות וזאת במידה והוא עומד בשני פרמטרים מרכזיים הנגזרים מממוצע הרווח לפני מס וממוצע ה- EBITA בשלוש השנים שקדמו לשנת המענק.

במסגרת ההצבעה המתוכננת שנדחתה נדרשו בעלי המניות לאשר את ההסכם הקיים ובו מספר עדכונים. כך למשל, הוחלט להעלות את התקרה של שיעור רכיב התגמול המשתנה ל-73% מסך השכר וזאת בהשוואה לתקרת רכיב תגמול בשיעור של 46% מסך השכר הכולל כפי שנקבע בהסכם עם חברת הניהול. בחברה מסבירים זאת בעובדה שבמדיניות התגמול של החברה נקבעו תקרות אפשריות גבוהות יותר למענק השנתי עבור בלוטרייך הכוללים בין היתר גם אפשרות לתגמול הוני. עוד על פי מדיניות התגמול הכללית של החברה שאושרה נקבע כי תקרת דמי הניהול של בלוטרייך יכולה להגיע עד ל-18 אלף דולר בחודש. קרי, עלייה של קרוב ל-50% בהשוואה להסכם הנוכחי.

שכרו של בלוטרייך במישורים הסתכם בשנת 2015 בכ-1.2 מיליון שקל, 48% מסך השכר (583 מיליון שקל) בגין דמי ניהול והשאר בגין תגמול משתנה. בתוספת התגמול ששולם לו כיו"ר סקיילין, המתבסס על דמי ייעוץ ותגמול, הסתכם שכרו של בלוטרייך בכ-2.8 מיליון שקל סה"כ. שאר הנושאים שעלו היום באסיפת בעלי המניות אושרו. בין היתר, מדיניות התגמול של החברה, אישור התקשרות החברה עם המנכ"ל, דניאל לבנטל, ויו"ר הדירקטוריון, רמי שריקי ושינוי שמה של החברה ל- "מישורים השקעות בע"מ"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות