אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: סורוס הפסיד מיליארד דולר מהראלי בשוק המניות אחרי בחירת דונלד טראמפ צילום: בלומברג

דיווח: סורוס הפסיד מיליארד דולר מהראלי בשוק המניות אחרי בחירת דונלד טראמפ

כך מסרו גורמים המקורבים לעניין ל"וול סטריט ג'ורנל". מנגד, סגנו לשעבר של המיליארדר בן ה-86, סטנלי דרוקנמילר, חזה את הראלי שאחרי בחירת טראמפ וגרף רווחי עתק

12.01.2017, 16:39 | שירות כלכליסט

המיליארדר ומנהל קרנות הגידור ג'ורג' סורוס הפסיד כמעט מיליארד דולר כתוצאה מהראלי בשוק ההון לאחר בחירתו המפתיעה של דונלד טראמפ. אולם, סגנו לשעבר של סורוס, סטנלי דרוקנמילר, צפה עלייה של השוק וגרף רווחים משמעותיים. כך מסרו גורמים המקורבים לעניין ל"וול סטריט ג'ורנל".

קראו עוד בכלכליסט

בשנה שעברה חזר סורוס לסחור ב"סורוס פאנד מנג'מנט" (Soros Fund Management) המנהלת כ-30 מיליארד דולר עבור סורוס ומשפחתו. סורוס היה זהיר לגבי השוק בנובמבר, ונקט עמדה דובית יותר מיד עם בחירתו של טראמפ. עמדה זו התבררה כטעות – דאו ג'ונס עלה ביותר מ-9% אחרי הבחירות, וקבע רמות שיא חדשות.

הקרן בוחנת כעת מועמדים לתפקיד סמנכ"ל השקעות. גורמים המקורבים לקרן אמרו שסורוס עשוי לצמצם את תפקידו בניהול הכספים כשיימצא מי שייכנס לתפקיד. בשנים האחרונות, המיליארדר בן ה-86 התמקד יותר במדיניות ציבורית ובפילנטרופיה. הוא תמך בהילארי קלינטון ותרם רבות לקבוצות אחרות שתמכו במפלגה הדמוקרטית במהלך הבחירות.

דרוקנמילר עזב את הקרן של סורוס ב-2000 וכעת הוא משקיע פרטי. הוא נקט עמדה שונה לגמרי לגבי הבחירות לנשיאות. ימים מספר טרם הבחירות, צפה דרוקנמילר שאם ינצח טראמפ התוצאה ההפוכה תקרה והשוק יעלה. דרוקנמילר אמר בראיון טלוויזיוני כי הוא יצא מכל הפוזיציות הדוביות שלו בליל הבחירות. גם דרוקנמילר היה פעיל במהלך הקמפיין, ותרם כ-3.5 מיליון דולר למועמדים רפובליקנים. סורוס תרם יותר מ-20 מיליון דולר לדמוקרטים.

דרוקנמילר אמר באוקטובר כי הוא תומך במועמדים רפובליקנים בתקווה ליצור חומת הגנה נגד המדיניות הכלכלית של קלינטון, שכללה בלמים חזקים יותר על מערכת הבריאות. הוא גם אמר כי לקלינטון "אישיות בלתי יציבה" והוסיף שייתכן כי אף לא יצביע בבחירות.

ג ג'ורג' סורוס | צילום: בלומברג ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
גיבורי מקלדת.
מה אתם יודעים על סורוס ? מישהו מהמגיבים קרא אי פעם את ספרו, "החברה הפתוחה בסכנה"? מעשיו של סורוס לא גלויים לעיני כל בעניין קשריו עם הקהילה היהודית בכלל ועם מדינת ישראל בפרט. זה מזכיר לי את השמחה המתועבת של חלק מהישראלים עם מותו של העיתונאי בוב סיימון זכרון צדיק לברכה שאהב את ישראל בכל לבבו ובדרכו הסמויה והחכמה. אל תשפטו את ג'ורג' כי אתם באמת לא יודעים כלום עליו. ג'ורג' הוא יחיד בדורו, הוא יהודי ומכאן מגיעה השנאה כלפיו.
חיים  |  13.01.17
15.
אין שמחה כמו שמחה לאיד
ובנפול רשעים- רינה. סורוס עשה ליהודים בכלל ולישראל בכלל יותר נזק מכל יהודי אחר שחי כיום; הוא משמש השראה למיטב האנטישמים שמציגים אותו בתור הוכחה לכך שיהודים משתלטים על העולם. סורוס הוא גם ממובילי קרנות הגידור שלא ברור עד היום איך הפשע הזה חוקי; הוא הוביל מיליונים במערב לאבד את עבודתם; הוא תומך ומממן הגירה של נכשלי ופושעי העולם השלישי שנוהרים למערב; הוא תומך ומממן את הגרועים שבארגוני "זכויות אדם" שיעשו הכל על מנת להאשים את יוצאים אירופה בכל תחלואי העולם; הוא מממן הפוליטיקאים הנבזה ביותר במערב.
גיל  |  12.01.17
לכל התגובות