אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוחות מאבק בפסגות: ועד העובדים הכריז על סכסוך עבודה צילום: גיא חמוי

רוחות מאבק בפסגות: ועד העובדים הכריז על סכסוך עבודה

הוועד הכריז על סכסוך עבודה לאחר שבהנהלה החליטו לגייס 12 עובדים למערך שירות הלקוחות של בית ההשקעות מבלי להיוועץ בו מראש

12.01.2017, 19:08 | רחלי בינדמן

ועד עובדי בית ההשקעות פסגות פתח היום (ה') חזית מול ההנהלה החדשה בראשות ברק סורני. הוועד הכריז על סכסוך עבודה לאחר שבהנהלה החליטו לגייס 12 עובדים למערך שירות הלקוחות של בית ההשקעות מבלי להיוועץ מראש בוועד.

קראו עוד בכלכליסט

לפני מספר חודשים וסמוך לחילופי הגברי בפסגות התארגנו העובדים והקימו ועד. הרקע להתארגנות היתה בין השאר חששות העובדים מכוונתה של קרן אייפקס בעלת השליטה לממש את השקעתה, שגרמה לחוסר ודאות בקרב העובדים. כמו כן באותה תקופה התקיימה מגמה ענפית במסגרתה התאגדו עובדי כל חברות הביטוח השונות למעט הראל וביטוח ישיר, וכן בתי ההשקעות הגדולים ובהם מיטב דש ואקסלנס.

הועד טוען כי בית ההשקעות הקים מוקד שירות לקוחות בתפן בו מועסקים כ-12 עובדים. הוועד דורש כי רק 15% מעובדים אלה יועסקו במיקור חוץ ואילו ההנהלה מבקשת שכמחצית מהעובדים יועסקו דרך מיקור חוץ. העובדים טוענים שההנהלה תירצה את העסקת העובדים באופן זה כמענה לבעיות של תחלופת עובדים גבוהה במוקד, אך הוועד לא קיבל את ההסבר.

בימים אלו מתנהל משא ומתן בין ההנהלה לוועד להגעה להסכם קיבוצי שיסדיר את תנאיהם ובפרט אופן העסקת עובדים במיקור חוץ.

מפסגות נמסר בתגובה: "הנהלת פסגות קיבלה לידיה היום את המכתב בו טוען הועד על הכרזת סכסוך עבודה והיא תתייחס אליו בעתיד. הנהלת פסגות מכבדת את הועד הנבחר ומאז היבחרו מקיימת עימו הידברות שוטפת בתום לב".

מהוועד נמסר: "מהלך העברת עבודת שירות הלקוחות למיקור החוץ נעשה ללא ידיעת וועד העובדים המצוי במו"מ עם ההנהלה מזה מספר חודשים. אנו רואים מהלך זה כמהלך הפוגע באמון העובדים. דבר קיומו של מוקד השירות נודע לנו במקרה. כך לא מתנהל מו"מ בתום לב. יצויין כי זו הפעם הראשונה בה שירותי ליבה בבית השקעות מוצאים למיקור חוץ. בנוסף מנסה הנהלת החברה לחייב את ועד העובדים לחתום על הסכם סודיות דרקוני שמשמעו כי ועד העובדים לא יוכל לעדכן את העובדים על התפתחויות במו"מ. כמי שמייצגים את כלל עובדי פסגות - לא ננהל משא ומתן מעל לראשם של העובדים".

ברק סורני
ברק סורני צילום: צביקה טישלר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות