אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקורבי מילצ'ן מגיבים: "מביך ומדאיג לראות קמפיין השמצות מטעם נושאי כלים" צילום: חיים הורנשטיין

מקורבי מילצ'ן מגיבים: "מביך ומדאיג לראות קמפיין השמצות מטעם נושאי כלים"

הבוקר תקף ח"כ דודי אמסלם מהליכוד את המיליארדר ארנון מילצ'ן, שסיפק על פי החשד טובות הנאה לראש הממשלה. "מי אמר שמילצ'ן לא משקר..? מישהו אילץ את מילצ'ן לקנות?", הוא אמר. הערב - מקורבי מילצ'ן מגיבים לראשונה: "יפעל להגן בכל דרך על שמו"

22.01.2017, 20:36 | אלי סניור, ynet
חבר הכנסת דודי אמסלם מהליכוד תקף הבוקר את המיליארדר ארנו מילצ'ן, מי שעל פי החשד סיפק טובות הנאה לראש הממשלה בנימין נתניהו במאות אלפי שקלים. "מי אמר שמילצ'ן לא משקר..? מישהו אילץ את מילצ'ן לקנות? בן אדם בן 75, מיליארדר. מה, נתניהו בא לו עם אקדח על הראש? אתה מבין לבד שמשהו לא תמים פה קורה", אמר אמסלם.

קראו עוד בכלכליסט

מקורביו של מילצ'ן מסרו הערב (יום א') כי "מביך ומדאיג לראות את קמפיין ההשמצות שנפתח הבוקר מטעם נושאי כלים הפועלים בשירות בעלי אינטרס, כנגד אדם שהקדיש את חייו לביצור ביטחונה ושגשוגה של מדינת ישראל, וניצל את קשריו הענפים לחיזוק הקשר הדיפלומטי הדיסקרטי עם מדינות ומנהיגים ברחבי העולם.

"תמוה לראות כיצד פועלים נושאי כלים מתודרכים דווקא כנגד מי שהפך בשנים האחרונות לכתובת לסיוע ללוחמי צה"ל, לזרועות הביטחון ולארגונים יהודים וציוניים בכול העולם, בלב פתוח ורחב ובהיקפים חסרי תקדים. מר מילצ'ן יפעל להגן בכל דרך על שמו ועל שמה הטוב של משפחתו ושל עובדיו המסורים והנאמנים למול הגורמים המסבים לו, למשפחתו ולעובדיו סבל וכאב מיותר".

לאחר פרסום תגובת מקורבי מילצ'ן, הגיבו מקורבי נתניהו ומסרו: "ראש הממשלה לא תדרך איש נגד ארנון מילצ'ן שאת תרומתו למדינת ישראל הוא מכיר ומוקיר".

ארנון מילצ ארנון מילצ'ן | צילום: חיים הורנשטיין ארנון מילצ

בתוך כך, ראש הממשלה נתניהו עשוי להיחקר השבוע שוב על ידי אנשי היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה. לפי שעה עדיין לא תואם מועד לחקירה, אולם גורמים המעורים בנושא מעריכים כי חקירה נוספת צפויה להתקיים בימים הקרובים.

 

ביום שישי דיווח פרשן ערוץ 2 אמנון אברמוביץ' כי מילצ'ן קנה לשרה נתניהו תכשיטים כבר לפני 12 שנה. על פי הדיווח, באוגוסט 2004, בעת שנתניהו היה שר האוצר, "מילצ'ן אמר למנהלת עסקיו בישראל ולאשתו אמנדה כי שרה נתניהו ביקשה שנקנה לה סט תכשיטים בחנות ה.שטרן במלון הילטון בתל־אביב, שם התאכסן מילצ'ן באותם ימים". השתיים הלכו לחנות ושם הציגו בפניהן שרשרת אבנים וצמיד. מחיר השרשרת עמד על 6,265 דולר. על פי אברמוביץ, השתיים החליטו להסתפק בה ולוותר על הצמיד.

ח"כ דוד אמסלם, הליכוד, צילום: אלכס קולומויסקי ח"כ דוד אמסלם, הליכוד | צילום: אלכס קולומויסקי ח"כ דוד אמסלם, הליכוד, צילום: אלכס קולומויסקי

התכשיט הועבר לשרה נתניהו, אולם למחרת הודיע מילצ'ן למנהלת עסקיו ש"נתניהו התקשר ואמר שנורא לא נעים לו, אבל שרה אומרת ששלחתם רק חצי מתנה – הצמיד חסר". מילצ'ן ביקש ממנה לחזור לחנות ולקנות גם את הצמיד, שמחירו 2,305 דולר – וכך היה. על פי קבלות שהוצגו בסך הכל הסתכמה עלות השרשרת והצמיד ב־8,570 דולר.

מלשכת נתניהו נמסר בתגובה כי "לא היה ולא נברא, איננו מתכוונים להתייחס לכל האשמת שווא".

ביום שישי דווח ב"הארץ" כי מילצ'ן טען בעדותו בפרשה כי ראש הממשלה ורעייתו הם שדרשו ממנו להעניק להם את טובות ההנאה. עוד נטען כי המעורבים השתמשו בשמות קוד לסיגרים ולשמפניה. "לפי המסכת הראייתית המתגבשת, 'ורודים', לפי מעורבים בהתרחשויות, הוא המונח שבו השתמשו דיירי המעון הממלכתי כשביקשו לחדש את אספקת בקבוקי השמפניה הוורודה ממילצ'ן, ו'עלים' היה שם הקוד לתיבות הסיגרים שהזרים מילצ'ן מדי שבועיים לראש הממשלה", דווח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות