אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא מקסיקו יבליג על האיומים של טראמפ ויבקר בוושינגטון צילום: רויטרס

נשיא מקסיקו יבליג על האיומים של טראמפ ויבקר בוושינגטון

אנריקה פנייה נייטו ייפגש עם הנשיא החדש, על אף אמירותיו נגד מהגרים מקסיקנים לא חוקיים והצהרותיו על בניית חומה בין המדינות במימון השכנה מדרום

22.01.2017, 22:05 | שירות כלכליסט

דונלד טראמפ ייפגש בסוף החודש עם נשיא מקסיקו אנריקה פניה נייטו. על אף שחלק ניכר מקמפיין הבחירות של טראמפ התבסס על קריאות נגד כניסתם של מהגרים מקסיקניים לא חוקיים והבטחות לבנות חומה בגבול בין המדינות, כבר בשבת התקשר פניה נייטו כדי לברך את הנשיא החדש.

קראו עוד בכלכליסט

בשיחה אמר הנשיא המקסיקני לטראמפ כי הוא מקווה שיעבדו יחד "תוך הענקת כבוד לריבונות של כל אחת מהמדינות והאחריות המשותפת". לפי הודעת דובר הבית הלבן שון ספייסר, הפגישה תתקיים ב־31 בינואר בוושינגטון ובמהלכה ידונו ראשי המדינות בנושאי הגירה וביטחון. לקראת הפגישה יגיעו לוושינגטון כבר השבוע שרי החוץ והכלכלה של מקסיקו.

אנריקה פניה נייטו. "מקווה לעבוד יחד", צילום: רויטרס אנריקה פניה נייטו. "מקווה לעבוד יחד" | צילום: רויטרס אנריקה פניה נייטו. "מקווה לעבוד יחד", צילום: רויטרס

העובדה שנשיא מקסיקו יהיה בין המנהיגים הראשונים שייפגשו עם הנשיא טראמפ מדגישה את החשיבות שמעניקים במקסיקו לתיקון היחסים בין המדינות, זאת לאחר שבנאום ההכרזה של טראמפ על מועמדותו לנשיאות ביוני 2015, הוא כינה את המהגרים המקסיקנים "סוחרי סמים ואנסים".

טראמפ גם איים להעלות מכסים לחברות שמתכננות להעביר מפעלים לסין, איומים שגרמו למספר חברות לשנות את תוכניותיהן. כן הודיע כי יבטל את הסכם הסחר החופשי של צפון אמריקה (NAFTA), שתרם ליצירת מקומות עבודה במקסיקו.

בשל האיומים הנשנים נחלש הפסו המקסיקני אל מול הדולר, ולאחר נצחון טראמפ, אף צלל לשפל היסטורי. התמיכה בנשיא פניה נייטו עומדת כעת על 12% לעומת 24% בדצמבר, זאת בין השאר בשל ההתנגדות בארצו לטון הפייסני שהציג בפני טראמפ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות