אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה: "מטוס המנהלים שהחרמנו שייך לשטיינמץ; הוא מסווה בעלות בנכסים" צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

המשטרה: "מטוס המנהלים שהחרמנו שייך לשטיינמץ; הוא מסווה בעלות בנכסים"

כך כתבה יאח"ה לבית המשפט בעקבות טענה של חברה בריטית, לפיה המטוס שהוחרם וקורקע עם פתיחת החקירה נגד המיליארדר החשוד בעבירות שוחד והלבנת הון, כלל אינו שלו. המשטרה: "שטיינמץ מחזיק נכסים בשרשור באמצעות חברות ונאמנויות במדינות מעבר לים כאשר הזיקה בינו לבין הרוכש מוסווית"

26.01.2017, 12:50 | תומר גנון ונעמי צורף

"המטוס שנתפס נמצא במרבית הזמן בשימוש הבלעדי ובשליטתו של בני שטיינמץ, ושייך לקבוצת החברות BSGR שבשליטתו". כך טוענת היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) שבמשטרה היום (ה'). הדברים נכתבו בתגובה לבית המשפט לטענות שהעלתה חברה בריטית בשם מרקו פולו, כי מטוס המנהלים הפרטי שהחרימה המשטרה למיליארדר כלל אינו שלו.

קראו עוד בכלכליסט

המטוס מסוג גלובל ג'ט 5000, בשווי עשרות מיליוני שקלים, קורקע בעקבות צו תפיסה שהוציאה המשטרה עם פתיחת החקירה נגד שטיינמץ בחודש שעבר. שטיינמץ חשוד במתן שוחד בהיקף של 30 מיליון דולר לנשיא גינאה לשעבר ואישתו, בתמורה לקידום האינטרסים העסקיים של חברת הכרייה BSGR שבשליטתו. בסוף השבוע הוא ייחקר גם בשוויץ בקשר לפרשה.

בני שטיינמץ, צילום: שירלי גבאי אילוז בני שטיינמץ | צילום: שירלי גבאי אילוז בני שטיינמץ, צילום: שירלי גבאי אילוז

במסגרת התגובה לבית המשפט כתבה המשטרה שטענת החברה הבריטית שהמטוס כלל אינו שייך לשטיינמץ, עומדת בניגוד לראיות שאספה והוגשו לעיון בית המשפט בדו"ח סודי. עוד כותבת המשטרה כי "אחד המאפיינים הבולטים בהתנהלותו של בני שטיינמץ במהלך השנים, הוא החזקת נכסים בשרשור באמצעות חברות ונאמנויות במדינות אוף-שור (מעבר לים, ת.ג ונ.צ), כאשר הזיקה בינו לבין הרוכש מוסווית ברישומים הפורמליים, והוא נוהג בהם ובתוך שלהם כמנהג בעלים".

"שטיינמץ ו-BSGR שבשליטתו חשודים בביצוע עבירות פליליות חמורות של מתן שוחד לעובד ציבור זר והלבנת הון, כאשר על פי החשד, היקף טובת ההנאה שצמחה בעקבות ביצוע עבירות השוחד הינה בסך של כ-5 מיליארד דולר", כתבה בנוסף לבית המשפט רפ"ק ענת גלוטמן, ראש מחלק אכיפה כלכלית ביאח"ה. "המשטרה תטען כי תפיסת המטוס בוצעה כדין, באופן מידתי ולתכלית ראויה".

 

 

 

עו"ד דורון לוי, המייצג את חברת מרקו פולו, מסר בתגובה כי "תפיסת מטוס החברה על ידי משטרת ישראל בתואנה כי הוא שייך לשטיינמץ נעשתה שלא כדין וללא סמכות. התגובה שהגישה היום משטרת ישראל מתעלמת לחלוטין מהעובדות והמסמכים שהוצגו בפני בית המשפט, ואנו סמוכים ובטוחים כי בית המשפט יבטל את התפיסה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות