אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו: "מי בכלל התייחס למקסיקו? טראמפ שיבח את הגדר עם מצרים ואני אמרתי שהוא צודק" צילום: אלכס קולומויסקי

נתניהו: "מי בכלל התייחס למקסיקו? טראמפ שיבח את הגדר עם מצרים ואני אמרתי שהוא צודק"

ראש הממשלה התייחס היום לציוץ שלו בטוויטר ששותף מחדש על ידי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ וגרם למשבר דיפלומטי: "היו לנו יחסים טובים עם מקסיקו ויהיו לנו"

30.01.2017, 16:00 | שחר אילן

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס היום לציוץ שלו בעניין החומה בגבול ארה"ב-מקסיקו, שגרם למשבר דיפלומטי עם המדינה. נתניהו אמר היום, כך על פי דוברות הליכוד: "הנשיא טראמפ שיבח את הגדר שנבנתה בהנחייתי בגבולנו עם מצרים. הוא אמר שהיא בלמה כמעט כליל את ההסתננות הבלתי חוקית לישראל ואני אמרתי בתגובה שהוא צודק. בתגובה לאותם דברים שאמרתי הוא עשה רי-טוויט (שיתוף מחדש)". נתניהו המשיך: "פרשנים עשו תיל-תילים בתקשורת. אותם פרשנים שאמרו קודם לכן שהייתי צריך לוותר על נכסים ביטחוניים ראשונים במעלה של ישראל למען יחסים טובים עם הנשיא הקודם שהיה בבית הלבן. ועכשיו הם אומרים: 'פגעת במקסיקו, הרסת את היחסים איתם'. מי בכלל התייחס למקסיקו"? שאל. לדבריו, "היו לנו יחסים טובים איתם, יהיו לנו. גם כשיש לנו ויכוחים אמיתיים ולא מדומים, כמו ההצבעה שלהם באונסק"ו".

קראו עוד בכלכליסט

לדברי נתניהו הטענות כי פגע ביחסים עם מקסיקו הן "ויכוח מדומה" ו"חדשות מזוייפות". לדבריו, "התקשורת השמאלנית מגויסת למסע ציד בולשביקי, שטיפת מוח ורצח אופי נגדי ונגד משפחתי. זה קורה יום-יום וערב-ערב. הם מייצרים עלינו מבול, אין מילה אחרת, של חדשות מזוייפות – מה שקוראים 'פייק ניוז'".

נתניהו. מי אמר מקסיקו?, צילום: אוהד צויגנברג נתניהו. מי אמר מקסיקו? | צילום: אוהד צויגנברג נתניהו. מי אמר מקסיקו?, צילום: אוהד צויגנברג

נתניהו טען ש"מה שההתמקדות התקשורתית כרגע עושה זה להסיט את הדעת מהדבר העיקרי – וזה ההצלחה הפנטסטית של הגדר שבנינו בדרום בבלימת ההסתננות, הצלחה של העולם ובראשם נשיא ארה"ב מכירים בה".

 

בציוץ המקורי שעלה במוצ"ש קבע ראש הממשלה: "הנשיא טראמפ צדק. אני בניתי חומה לאורך גבולה הדרומי של ישראל. זה עצר את ההגירה הלא חוקית. הצלחה גדולה. רעיון גדול". לציוץ הוסיף נתניהו את דגלי ארה"ב וישראל. אחר כך שיתף טראמפ את הציוץ של נתניהו.

הציוץ של נתניהו במוצ"ש:

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

30 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

29.
גבר הביבי הזה. יורק למקסיקו בפנים ומלקק לטראמפ.
התקשורת השמאלנית חדרה לביבי לטוויטר ופרסמה בשמו את ההודעה המסריחה בעד הגדר ונגד מקסיקו. ויש כאן כאלה שמאמינים שאין לשר החוץ המהולל חלק בציוץ שהוציא גם לאחר שטען להגנתו בזלזול "מי בכלל מתייחס למקסיקו״ כפיים לליכוד
איזו יציאה  |  31.01.17
לכל התגובות