אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אבנר קופל הורשע בפרשת עבירות המס בסוכנות הביטוח רב אור צילום: עמית שעל

אבנר קופל הורשע בפרשת עבירות המס בסוכנות הביטוח רב אור

יו"ר איגוד הכדורסל ואיש השיווק של בית"ר ירושלים לשעבר הודה במסגרת הסדר טיעון בקבלת דבר במרמה, זיוף ושימוש במרמה עורמה ותחבולה בכוונה לחמוק מתשלום מס; שותפו ראובן עפרי וחברת הפניקס הורשעו זה מכבר במסגרת פרשה זו

30.01.2017, 18:41 | נעמי צורף
אבנר קופל, יו"ר איגוד הכדורסל ואיש השיווק של בית"ר ירושלים לשעבר הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות, שימוש במרמה ערמה ותחבולה בכוונה להתחמק מתשלום מס ועבירות נוספות.

קראו עוד בכלכליסט

בחודש נובמבר 2013 הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד קופל, על כך שלא דיווח על הכנסות שקיבל עבור סוכנות הביטוח שבבעלותו רב אור. ביחד עמו, הועמדו לדין מעורבים נוספים, בהם רב אור, חברת הפניקס הישראלית לביטוח וכן בכירים בפניקס, היועץ המשפטי, עו"ד אריה אריאלי והחשב לשעבר דוד דוד.

על פי כתב האישום לקופל ולסוכנות רב אור, הצטברו חובות במיליוני שקלים לרשות המסים, אשר נקטה כנגדם הליכי גבייה בגין חובות אלו. במסגרת הליכי גבייה החל משנת 2005, עיקלה רשות המיסים כספים אשר הגיעו לקופל ורב אור מחברת הפניקס וכן בוטל הפטור מניכוי מס במקור שהיה לחברה.

על מנת לעקוף הליכי גבייה אלה פעל קופל בשורת פעולות מרמה, לרבות זיוף מסמכים, על מנת להציגם לחברת הפניקס, כדי שיאפשרו את שחרור הכספים התפוסים אצלה, ויאפשרו התחמקות מניכוי מס במקור בגובה של מיליוני שקלים.

קופל. הודה בעבירות המיוחסות לו במסגרת הסדר טיעון, צילום: בועז אופנהיים קופל. הודה בעבירות המיוחסות לו במסגרת הסדר טיעון | צילום: בועז אופנהיים קופל. הודה בעבירות המיוחסות לו במסגרת הסדר טיעון, צילום: בועז אופנהיים

שותפו של קופל, ראובן עפרי, וכן חברת הפניקס, הורשעו זה מכבר בעבירות מס.

בדיון שנערך היום (ב') בבית המשפט השלום בתל-אביב מול השופטת דנה אמיר הודיעו הצדדים כי הסדר הטיעון גובש במסגרת גישור וכי קופל יודה במיוחס לו בכתב האישום. כאמור, קופל הודה בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות וזיוף בנסיבות מחמירות כמו כן, הודה גם בעבירות של ניהול פנקסי חשבונות כוזבים, שימוש במרמה, ערמה או תחבולה והצגת מסמכים כוזבים. סוכנות רב אור, הנמצאת כיום בתהליכי פירוק, הורשעה גם היא בעבירות של ניהול פנקסי חשבונות כוזבים, שימוש במרמה, ערמה או תחבולה והצגת מסמכים כוזבים.

את התיק מנהלות עו"ד שרון כהנא עו"ד קרן צבירן-לצטר ועו"ד דנה נקר –מונצ'וק מפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה). התיק נחקר על ידי פקיד שומה חקירות תל אביב ברשות המסים.

מפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) נמסר כי: "לאחר סיום שלב ההוכחות בתיק, בית המשפט הרשיע היום את אבנר קופל, על פי הודאתו בכתב האישום המקורי שהוגש כנגדו, במסגרת פרשת המרמה בחברת הפניקס. מדובר בפרשה מתוחכמת של מרמה והעלמות מס בהיקפים ניכרים, ביוזמתו ובהובלתו של קופל. במשך שנים שיכלל קופל דרכי מרמה שכללו, בין היתר, רישום כוזב, המחאות זכות בדויות פיקטיביות וריקות מתוכן, רישום כוזב בספרים, זיוף מסמכים, הצהרות בדויות לרשות המיסים ועוד. פעולות המרמה נצבעו והוצגו כחלק מפעילות עסקית לגיטימית של קופל, חברה בבעלותו, של שותפו העסקי ושל חברת הפניקס. פרשה זו מעידה כי גם נאשמים הפועלים בדרכים עקלקלות ונוהגים בתחכום בכדי להסוות את פעולותיהם מפני הרשויות, מובאים לדין ומורשעים על-ידי בית המשפט".

תגיות