אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרור ויתרה: כלל תעשיות תקדם מכירת חלקה ביפאורה צילום: בלומברג

קרור ויתרה: כלל תעשיות תקדם מכירת חלקה ביפאורה

כת"ש, המחזיקה 30% מחברת המשקאות, ביקשה למכור 14.3% מהן, אולם זכות הראשונים ניתנה לשותפתה לאחזקה (70%) קרור. הרוכש יקבל אופציות לרכישת יתר מניות כת"ש

06.02.2017, 09:02 | ניר טל

חברת קרור, המחזיקה 70% מיפאורה, הודיעה לשותפתה לאחזקה כלל תעשיות (30%) כי לא תממש את זכותה לרכוש את מניות החברה־הבת. לפיכך תוכל כלל תעשיות למכור נתח מיפאורה לצד שלישי. 

קראו עוד בכלכליסט

לפני כשלושה שבועות הודיעה כלל תעשיות כי היא מקדמת עסקה למכירת 14.3% מהון המניות של חברת המשקאות יפאורה תמורת 223 מיליון שקל. מחיר זה משקף ליפאורה שווי של 1.6 מיליארד שקל. אלא שעל פי הסכם בין כלל תעשיות לקרור, האחרונה יכולה להתנגד למכירה ולרכוש אותן בעצמה. אתמול הודיעה קרור, שבשליטת שלמה רודב ורוני גת, כי לא תממש את האופציה.

על פי תנאי העסקה, לרוכש תינתן אופציית רכש (call) למשך תשעה חודשים לרכוש את יתרת האחזקות של כלל תעשיות (16.25%) ביפאורה.

קרור, המחזיקה 70% מיפאורה, הציבה לוח זמנים צפוף להשלמת העסקה: "כלל תעשיות זכאית למכור את המניות רק במחיר או בתנאים עדיפים להצעתה, לא יאוחר מ־21 יום ממועד ההודעה". עוד ציינה כי לשם מכירת יתר אחזקותיה בעתיד, בין היתר במסגרת האופציה לרוכש, נדרש אישור נוסף של קרור.

יפאורה, שבניהול אורי מאירי, נסחרת לפי שווי שוק של 1.35 מיליארד שקל. פעילותה מתרכזת בייצור ושיווק משקאות ובין מותגיה נמנים תפוזינה, שוופס, עין גדי וספרינג. בשלושת הרבעונים הראשונים של שנת 2016 הסתכמו הכנסותיה ב־753 מיליון שקל, עלייה של 6.4% בהשוואה לרבעון המקביל. הרווח התפעולי הסתכם ב־131 מיליון שקל, המגלם שיעור רווחיות תפעולית של 17.4%. ברקע לדו"חות חילקה קרור דיבידנד בהיקף 40 מיליון שקל.

לן בלווטניק בעל השליטה בכלל תעשיות לן בלווטניק בעל השליטה בכלל תעשיות לן בלווטניק בעל השליטה בכלל תעשיות

תגיות