אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחיה של סגנית יו"ר מקאן-אריקסון, חנה רדו, הודה והורשע שהעביר לה מידע פנים צילום: ישראל יוסף

אחיה של סגנית יו"ר מקאן-אריקסון, חנה רדו, הודה והורשע שהעביר לה מידע פנים

טייס אל על אריק צ'צ'קס, הודה בביהמ"ש כי העביר לאחותו מידע פנים על עסקה צפויה בחברת הביוטכנולוגיה קומפיוג'ן, שאליו נחשף באמצעות אשתו דקלה ששימשה כסמנכ"לית הכספים בחברה. על פי כתב האישום נגד רדו, בעקבות מידע הפנים הרוויחה כ-20 אלף שקל

06.02.2017, 12:32 | תומר גנון

אריה (אריק) צ'צ'קס, טייס אל על ואחיה של סגנית יו"ר קבוצת הפרסום מקאן-אריקסון ומנהלת העסקים הראשית של הקבוצה חנה רדו, הודה והורשע הבוקר (ב') בעבירה של שימוש במידע פנים בידי איש פנים.

קראו עוד בכלכליסט

צ'צ'קס חזר מכפירתו בעובדות כתב האישום, והודה כי העביר לאחותו רדו מידע פנים על עסקה צפויה בחברת הביוטכנולוגיה קומפיוג'ן, שאליו נחשף באמצעות אשתו דקלה ששימשה כסמנכ"לית הכספים ואחראית קשרי המשקיעים בחברה. שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב חאלד כבוב קבע את הטיעונים לעונשו של צ'צ'קס לחודש מרץ.

כתבי האישום נגד צ'צ'קס ורדו הוגשו במאי האחרון. מידע הפנים שקיבלה רדו מאחיה, כך הודה צ'צ'קס היום, היה מועד הודעה למשקיעים על מגעים ראשוניים בין קומפיוג'ן לחברת באייר הגרמנית לגבי שת"פ בקשר למסחור מולקולות לצורך פיתוח תרופות לסרטן. 

סגנית יו"ר מקאן אריקסון, חנה רדו. האח הודה בהעברת מידע פנים, צילום: ישראל יוסף סגנית יו"ר מקאן אריקסון, חנה רדו. האח הודה בהעברת מידע פנים | צילום: ישראל יוסף סגנית יו"ר מקאן אריקסון, חנה רדו. האח הודה בהעברת מידע פנים, צילום: ישראל יוסף

רדו, כך נטען בכתב האישום, קיבלה את המידע מאחיה יום לפני פרסום ההודעה למשקיעים, רכשה מניות קומפיוג'ן בכ-50 אלף שקל, ולאחר פרסום ההודעה ועליית שער המניה, מכרה אותן ברווח של כ-20 אלף שקל.

"ב-4.8.13 סיפר הנאשם (צ'צ'קס) לרדו כי הוא מחזיק במידע פנים, אשר אינו יכול לעשות בו שימוש, בנוגע להשקעה המתרחשת בחברה", נכתב בכתב האישום שבו הודה היום צ'צ'קס. "הנאשם אמר לרדו כי כדאי לה לקנות את מניות קומפיוג'ן כעת ואף ציין בפניה כי עליה לשמור את המידע בסוד".

"ביום 5.8.13, לפני פרסום כתבה ב'גלובס' ולפני הדיווח המיידי של קומפיוג'ן, בשעה 9:54, כשבידיה מידע פנים, רכשה רדו באמצעות חברת אדגו שבבעלותה מניות בסכום של כ-54 אלף שקלים. מפעילות אסורה זו הפיקה רדו רווח הנאמד בכ-20 אלף שקלים. לאחר עליית שער המניה בעקבות הדיווח, מכרה רדו באמצעות אדגו את מלוא המניות שרכשה בסכום של כ-73 אלף שקלים. יצוין כי רדו לא נהגה לרכוש ולמכור ני"ע לפי שיקול דעתה וכי פעילותה זו ביצעה אך ורק כתוצאה ממסירת מידע הפנים מהנאשם לרדו".

"הנאשם ביצע את המעשים", נכתב בכתב האישום, "על אף שהוזהר פעמים רבות ובצורה שאינה משתמעת לשתי פנים על ידי אשתו דקלה להימנע מלדבר על קומפיוג'ן ולמסור מידע בעניינה. בעשותו את המעשים, בהיותו איש פנים, עשה שימוש במידע פנים על דרך של מסירת מידע פנים או חוות דעת תוך שיש לו יסוד סביר להניח שרדו תעשה בו שימוש. בעשותו את המעשים ניצל לרעה את מעמדו בקומפיוג'ן כאיש פנים מכוח נישואיו לדקלה".

התיק מנוהל בידי עוה"ד יוני לבני וורד מושקובסקי מפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה), ונחקר על ידי מחלקת חקירות מודיעין ובקרת מסחר ברשות ני"ע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות