אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר עלייה של 70%: אלקו מוכרת 5.3% מאלקטרה צריכה צילום: אריק ליכטמן

לאחר עלייה של 70%: אלקו מוכרת 5.3% מאלקטרה צריכה

אלקו מציעה למשקיעים המוסדיים לרכוש את מניות אלקטרה צריכה באמצעות 1.16 מיליון אופציות הניתנות למימוש במחיר הנמוך ב-1.5% ממחיר המניה בבורסה; בהנחה שהאופציות ימומשו, אלקו צפויה ליהנות מתזרים של 73 מיליון שקל

06.02.2017, 18:52 | אורן פרוינד

חברת אלקו של משפחת זלקינד רוצה לפגוש את הכסף אחרי עלייה של 70% במניית אלקטרה צריכה בשלוש השנים האחרונות. הזרוע הצרכנית של קבוצת אלקו שדרכה היא ביצעה לאחרונה את עסקת הרכישה של גולן טלקום תמורת 350 מיליון שקל, נסחרת היום (ב') בשווי של 1.1 מיליארד שקל לאחר שעברה תהליך שיקום שהוציא אותה מתקופה ממושכת של הפסדים וירידת ערך.

קראו עוד בכלכליסט

כעת, לאחר העלייה, באלקו מעוניינים לממש חלק מהאחזקות שלה (60%). אלקו מציעה למשקיעים מוסדיים לרכוש 5.36% מניות אלקטרה צריכה באמצעות 1.16 מיליון אופציות הניתנות למימוש במחיר של 62.25 שקל למניה. מדובר בהנחה של 1.5% על מחיר המניה בבורסה בתל אביב, ככה שהאופציות נמצאות היום בתוך הכסף. באלקו בחרו לבצע את המימוש שלהם באמצעות אופציות ולא מכירת מניות כיוון שכך הם יכלו לוותר על הדיסקאונט שבדרך כלל מוענק על מכירת מניות יתר שמוערך בין 4%-8%.

בהנחה שהאופציות ימומשו כולן אלקו תהנה מתזרים של 73 מיליון שקל בעבור מכירת המניות וכעת היא זכתה לתשלום של 1.3 מיליון שקל בעבור מכירת כתבי האופציות. המועד האחרון למימוש כתבי האופציה הינו ה-30 במרץ 2017 ובהנחה שהן ימומשו במלואן אלקו תרד לאחזקה של 54%.

גרשון זלקינד, צילום: אריק ליכטמן גרשון זלקינד | צילום: אריק ליכטמן גרשון זלקינד, צילום: אריק ליכטמן

אלקטרה צריכה רשמה בשלושת הרבעונים הראשונים של 2016 עם עלייה של 15% בהכנסות לעומת התקופה המקבילה, ל־2.3 מיליארד שקל ועם רווח נקי של 96 מיליון שקל — כמעט פי שלושה מהקופה המקבילה. הרווח נבע מתכנית ייעול שביצעה ובין השאר ממכירות שביצעה. בדצמבר האחרון היא מכרה שתי פעילויות מרכזיות. היא מכרה את רשת אייס לקרן קדמה תמורת 190 מיליון שקל וברווח של 95 מיליון שקל, ואת פעילות אלקטרה בר תמורת 10 מיליון שקל ללא רווח וללא הפסד.

מנכ"ל אלקטרה צריכה זאב קלימי נחקר לפני מספר שבועות על ידי חוקרי הרשות לני"ע בחשד לשימוש במידע פנים במספר אירועים, וככל הידוע אינה נוגעת לעסקה שבה רכשה החברה את חברת הסלולר גולן טלקום. המנכ"ל עדיין מועסק בחברה וממשיך לנהל את העסקים כרגיל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות