אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי פלאפון הכריזו על סכסוך עבודה שני בתוך חודשיים: "לא נהסס לנקוט בעיצומים" צילום: עמית שעל

עובדי פלאפון הכריזו על סכסוך עבודה שני בתוך חודשיים: "לא נהסס לנקוט בעיצומים"

הסכם השכר הקודם של 2,300 עובדי החברה הסתיים לפני חודש וחצי וכבר בנובמבר הכריזו העובדים על סכסוך עבודה שלאחריו נמשך המו"מ, אך חילוקי הדעות עם ההנהלה נמשכו והמו"מ הגיע למבוי סתום

07.02.2017, 18:44 | אסנת ניר
סכסוך עבודה הוכרז היום בחברת פלאפון על רקע מבוי סתום במשא ומתן שנמשך מזה מספר חודשים עם ההנהלה לחתימת הסכם קיבוצי חדש שיחול על עובדי החברה (כ-2,300 עובדים) ויסדיר את ההטבות הסוציאליות, שיפור שכרם ותנאי הרווחה של העובדים כהגדלת בסיס ההפרשות לפנסיה גם על תמריצים ותוספות דמי הבראה. זאת על אף הניסיונות הרבים להידברות, לדברי ועד העובדים.

קראו עוד בכלכליסט

כזכור, רק בנובמבר האחרון הוכרז סכסוך עבודה דומה מול ההנהלה על אותן דרישות. לאחר ההכרזה המשיכו העובדים במו"מ מול ההנהלה אך חילוקי הדעות לא נפתרו ולא הושג הסכם חדש.

הסכם השכר הקודם של העובדים, הסתיים ב-17 בדצמבר אחרי 3 שנים. נתח הרווחים של פלאפון בתקופת חתימת ההסכם עמד על סכום גבוה בהרבה מזה של החברה היום והשוק נמצא במגמת ירידה בתפוקות והרווחים ולכן השגת הסכמי שכר בתנאים טובים לאלו שהושגו בשעתו יהיו אתגר משמעותי.

יו"ר ועד עובדי פלאפון, ברק לוי, טוען כי שוק הסלולר נמצא בתקופה מורכבת ומאתגרת וכי העובדים הגיעו למשא ומתן עם הגורמים הרלוונטיים בידיים נקיות. לוי מציין כי: "לא נקבל בשום אופן הכתבות והנחתות חד צדדיות מההנהלה". לוי מבהיר כי לא יהססו לנקוט בעיצומים אם יראו סחבת ומריחת זמן מצד ההנהלה.

בראש ועד עובדי עומדים ברק לוי ונציגי איגוד עובדי האינטרנט, הסלולר וההייטק בראשות יקי חלוצי.

לפני כחודשיים נחתם הסכם קיבוצי בחברת פרטנר.

הפגנת עובדי פלאפון ב-2012, צילום: עמית שעל הפגנת עובדי פלאפון ב-2012 | צילום: עמית שעל הפגנת עובדי פלאפון ב-2012, צילום: עמית שעל

מפלאפון נמסר כי: "בין ההנהלה לוועד העובדים מתקיים משא ומתן לקראת הסכם עבודה קיבוצי חדש. במסגרת זו החליט הוועד להכריז על סכסוך עבודה. מטבע הדברים אין הסכמה בכל התחומים, אך ההנהלה ממשיכה בהידברות עם הוועד, כשטובת החברה ולקוחותיה לנגד עיניה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות